Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Literówki itp.
Cytat:Że ja marynarz statku flagowego
Stanąłem z własnej woli na branderze.

I kolejny symbol "�". Tym razem w Odzie do Nieodgadnionej II
Cytat:co czasem ścierpi, że spętany,
a czasem, zamiast ćwierkać - załka�
lub tkwij samotnie tam, gdzie wlazłeś,
gardząc, paskudząc, mając za złe...
"Gdy czasem ogarnia cię uczucie dziwnego przygnębienia - nie przejmuj się. Pewnie jesteś głodny."
Odpowiedz
poprawione
Odpowiedz
Prawdziwy tytuł tekstu : Syndrom manny
Cytat:Miejscowość Monahill
Miejscowość nazywa się Mannahill
Cytat:(podpis brzmiał: " Red-back killer ")
raczej Redback
Cytat:zdolnych swoim ukąszeniem sprawił człowiekowi
sprawić
Cytat:stworzył plakat przedstawiamy Redbacka
przedstawiający
Cytat:noc, wiał huraganowy wiatr, kręcący na bocznych drogach diabły z piasku. Ciemno, choć oko wykol. Stacja przywitała nas napisem: "Po siódmej wieczorem pod żadnym pozorem benzyny nie sprzedaje się". Odnaleźliśmy miejscowy pub, jedyny oświetlony w
powinien być odstęp:
noc, wiał huraganowy wiatr, kręcący na bocznych drogach diabły z piasku. Ciemno, choć oko wykol.

Stacja przywitała nas napisem: "Po siódmej wieczorem pod żadnym pozorem benzyny nie sprzedaje się". Odnaleźliśmy miejscowy pub, jedyny oświetlony w
Cytat:odmiany benzynę sprzedaje się od północy, nie wcześniej. Taki lokalny podział usług dla ludności.
W Melbourne okazało się, że nasza wiekowa
Większy odstęp:
odmiany benzynę sprzedaje się od północy, nie wcześniej. Taki lokalny podział usług dla ludności.

W Melbourne okazało się, że nasza wiekowa
Cytat:W Melbourne okazało się, że nasza wiekowa
już kamera wideo jest uszkodzona. Polak, u którego się zatrzymaliśmy, polecił nam warsztat Wietnamczyka w tej samej dzielnicy. Wietnamczyk miał być szybki i niedrogi
.
Za wcześnie przeniesione zdanie:
W Melbourne okazało się, że nasza wiekowa już kamera wideo jest uszkodzona. Polak, u którego się zatrzymaliśmy, polecił nam warsztat Wietnamczyka w tej samej dzielnicy. Wietnamczyk miał być szybki i niedrogi.
Cytat:zabrałem kamerę i całą resztę i wyszediem.
wyszedłem
Cytat:oryginalnym opakowaniu -.,odznacza się niespotykanym
brakuje cudzysłowu otwierającego (jest kropka i przecinek)
Cytat: co przejawiało się tym, że ile kroć Kasia Obdarzona Uśmiechem Gicxondy pojawiała się w kadrze, tyle kroćobraz dostawał drgawek (jak w naszej kamerze przed naprawą) i cały trud aktorski wschodzącej
ilekroć, Giocondy, tylekroć obraz
Cytat:Atrakcje oferowane w Gallingtun są powszechnie
Gallington
Cytat:"Gazeta Wyborcza" 3/4 stycznia 1998
W moich materiałach jest więcej szczegółów Smile :
Gazeta Wyborcza nr 2, wydanie waw z dnia 1998/01/03-1998/01/04, dział ŚWIĄTECZNA, str 14

Art, widzę że też nie możesz spać Big Grin
Odpowiedz
W "wierszach na literę C" jest napisane "Czastuszki o pierostrojce".
"Pieśń człowieka doskonali,
Człowiek znika, pieśń nie ginie.
Tak śmiertelnik sięga szczytów
I w tym tkwi realizm mitu."
Odpowiedz
W dziale Felietony, artykuł A my nie chcemy uciekać stąd opisany jest:
Cytat:Tekst powstał prawdopodobnie w latach 1980-81.
Proponuję napisać gdzie tekst się ukazał:
RADAR nr 3/1981 str 30,31,32
Odpowiedz
wilk'u napisał(a):Proponuję napisać gdzie tekst się ukazał:
RADAR nr 3/1981 str 30,31,32
Nie było napisane, bo nie wiedzieliśmy... Dzięki za info
Odpowiedz
I jeszcze dział Ciekawostki - Jacek o innych

Jacek Kaczmarski o Agnieszce Osieckiej
Mam wrażenie, że w swoim spojrzeniu na świat każdy z nas w Polsce ma znacznie więcej z Agnieszki Osieckiej, niż sobie z tego zdaje sprawę. W swojej twórczości popularnej, czyli w tekstach piosenek, Agnieszka proponowała pewien liryczno-satyryczny obraz świata. Proponowała to w sformułowaniach, które zapadały w świadomość. I funkcjonują do dzisiaj w rozmowach, a co za tym idzie funkcjonują jako spojrzenie na świat. Przyznam, że jestem daleki od takiego widzenia świata, od tej "liryki egzystencjalnej" (takie określenie przychodzi mi do głowy), ale zdaję sobie sprawę, że jest ono szalenie sugestywne. To, co wcześniej wydawało się być poetyką STS, z której wywodziła się Agnieszka, czyli poetyką lat 60., znacznie przeżyło ten okres - funkcjonowało w latach 70. i 80., i przeżyje Agnieszkę.
źródło
Odpowiedz
Znowu "…"

Podróże Guliwera. Brobdingnag
Cytat:Gdy gardzą mną, kiedy się płaszczę
I o ich śmieci się potykam…
Łatwiej - wiem z własnych to doświadczeń
Z olbrzyma zrobić niewolnika.
"Gdy czasem ogarnia cię uczucie dziwnego przygnębienia - nie przejmuj się. Pewnie jesteś głodny."
Odpowiedz
Torrentius, poprawione
Torrentius napisał(a):I jeszcze dział Ciekawostki - Jacek o innych
dodamy przy najbliższej aktualizacji Smile
Odpowiedz
W tekście "Księcia" jest błąd.
W pierwszym wersie drugiej strofy stoi:
"Księżyc sam SOBIE oświetla..."
Winno stać:
"Księżyc sam SIEBIE oświetla..."
Odpowiedz
poprawione
Odpowiedz
Z taka pewną nieśmiałością... przypominam o poprawkach do tekstu Miejscowość Monnahil Smile

Kolejny: Artykuły o Jacku Kaczmarskim/Fenomen: Jacek Kaczmarski nie dział link do "Wierszy i Piosenek"

W Konspekcie... A przecież "Obława" napisana został przez Kaczmarskiego
Odpowiedz
wilk'u napisał(a):Z taka pewną nieśmiałością... przypominam o poprawkach do tekstu Miejscowość Monnahil
a w jakim temacie dałeś? Za wiele na raz otwierasz i się gubię Wink
wilk'u napisał(a):Kolejny: Artykuły o Jacku Kaczmarskim/Fenomen: Jacek Kaczmarski nie dział link do "Wierszy i Piosenek"
poprawione
wilk'u napisał(a):W Konspekcie... A przecież "Obława" napisana został przez Kaczmarskiego
poprawione (to powinneś dać w betatestach Wink )
Odpowiedz
Artur napisał(a):a w jakim temacie dałeś? Za wiele na raz otwierasz i się gubię Wink
parę postów wyżej w tym dziale:
Cytat:Wysłany: 2 Wrzesień 2006, 01:57 Miejscowość Monnahil(?)
Artur napisał(a):
wilk'u napisał(a):W Konspekcie... A przecież "Obława" napisana został przez Kaczmarskiego
poprawione (to powinneś dać w betatestach Wink )

Yes, Sir Smile
Odpowiedz
wilk'u napisał(a):przypominam o poprawkach do tekstu Miejscowość Monnahil
wgrywają się
Odpowiedz
Cytat:17 marca 2004 roku Jacek otrzymuje Fryderyka za całokształt Twórczości. Niestety nagrodu nie jest już wstanie odebrać osobiście.
( z życiorysu JK na Stronie )
Ja wiem, że Artur (jeśli to nie Ty pisałeś, Arturze, to przepraszam) ma problemy z ortografią, ale czy naprawdę nie można było chociaż przeczytać tekstu przed zamieszczeniem go na stronie ? Nie mówiąc już o tym, że, nie wiedzieć czemu, życiorys jest napisany dosyć niestrawnie i to w czasie teraźniejszym (!) . Obawiam się, że ten z Wikipedii jest zdecydowanie lepszy.
[b][i]
Z wiekiem człowiek myślący widzi, że wszystko jest śmieszne i przestaje się rzeczami przejmować.
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
poprawione
Ja to pisałem a czas jest teraźniejszy bo i pisane było 7 lat temu i tylko uzupełniane. To jest jedyna niezmieniona rzecz od samego początku strony
Odpowiedz
Artur napisał(a):To jest jedyna niezmieniona rzecz od samego początku strony
Celowo ?
[b][i]
Z wiekiem człowiek myślący widzi, że wszystko jest śmieszne i przestaje się rzeczami przejmować.
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
tak
Odpowiedz
Prawdę mówiąc, bardzo wątpię czy warto z przyczyn, zdaje się, "sentymentalnych" poświęcać jakość życiorysu (w końcu dosyć istotnej części Witryny - i zapewne nierzadko czytanej), ale to w końcu Twoja strona...
[b][i]
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
Szymon napisał(a):Prawdę mówiąc, bardzo wątpię czy warto z przyczyn, zdaje się, "sentymentalnych" poświęcać jakość życiorysu (w końcu dosyć istotnej części Witryny - i zapewne nierzadko czytanej), ale to w końcu Twoja strona...
Życiorys nowy będzie tylko na razie brakuje czasu, by go napisać. Zresztą nie wszystko na raz ok? :/
Odpowiedz
ann napisał(a):Życiorys nowy będzie tylko na razie brakuje czasu, by go napisać.
Znać rozsądnych Administratorów. Cieszy mnie ta deklaracja nadzwyczajnie Smile

Pozdrawiam serdecznie !
[b][i]
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
Teksty innych autorów:
Cytat:Ballada o Janku Winiewskim

[ Dodano: 8 Wrzesień 2006, 15:16 ]
Śmiech:
Cytat:Jeszcze jedna noc trwaj
Odpowiedz
Dlaczego mój temat ( błędy i braki w albumie "Niech żyje wojna") został zamknięty? Już minął okrągły rok, jak zwracałem uwagę, że obławy nie grał żaden Kaczmaraski, a tu się nic nie zmieniło... :/
"nawet jeżeli czyjeś sacrum jest dla mnie profanum, to sama kultura osobista, szacunek dla innego człowieka nakazuje mi pewną powściągliwość słowną."
Odpowiedz
Ale się zmiieni bryce Smile . Aktualnie trwają bardzo intensywne prace w dziale Dyskografia. Tym samym wszelkie literówki również zostaną poprawione.
Być wciąż spragnionym - to nektar istnienia.
Odpowiedz
Rozumiem i mam nadzieję, że za kolejny rok czy dwa się zmieni jednak chodziło mi o to, że
art napisał (chyba już nigdy nie nauczę się cytować):
"Poprawione Smile
Wielkie dzięki za pomoc Smile"
a nie poprawił.
"nawet jeżeli czyjeś sacrum jest dla mnie profanum, to sama kultura osobista, szacunek dla innego człowieka nakazuje mi pewną powściągliwość słowną."
Odpowiedz
bryce napisał(a):chodziło mi o to, że
art napisał (chyba już nigdy nie nauczę się cytować):
"Poprawione Smile
Wielkie dzięki za pomoc Smile "
a nie poprawił.
Art ma ostatnio tyle roboty, że trzeba mu wybaczyć Smile . W każdym razie, dzięki za sygnał.
Być wciąż spragnionym - to nektar istnienia.
Odpowiedz
Pewnie poprawił już w tej nowej wersji, którą trzyma na dysku Smile
Tak że Bryce - Twoja uwaga na pewno została wysłuchana Smile
Odpowiedz
Literówki w wierszach poprawione, dyskografi starej od 2 miesięcy nie poprawiam, bo szkoda roboty Wink
Odpowiedz
W zapowiedziach do "Konfesjonału" zamiast cudzysłowiów są:
Cytat:�Rublowie�.
Cytat:�i�,
[b][size=85]Dziś gra się słońcem football-match ogromny!
Bóg strzela gole - po ludzku, wspaniale!
Dziś skok na ziemię z nieba karkołomny,
Cesarskie cięcie i salto mortale![/size][/b]
Odpowiedz