Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petycja
Filip P. napisał(a):Dzięki, bałem się że będziesz zła...
Nie dzisiaj.
Zła to mogę być we wtorek. To nawet bardzo prawdopodobne jest Wink
Odpowiedz
Filip P. napisał(a):no pisałem już o tej niby złowrogiej sile... nie wiem czemu , być moze jakoś mi się odświerzyło...
Może masz włączone "automatyczne odświeżanie" w przeglądarce?
U mnie coś takiego jest (choć jeszcze nigdy z tego nie korzystałem :wink: ), a że obaj używamy Opery...
Jakby co to: kliknij prawym przyciskiem na stronę i sprawdź czy nie masz w menu "Odświeżaj co..." zaznaczonej opcji: "Włącz odświeżanie"

Pozdrawiam
Zeratul
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
Odpowiedz
Ann napisał(a):Nie dzisiaj.
No to świetnie Wink
Zeratul napisał(a):Może masz włączone "automatyczne odświeżanie" w przeglądarce?
Nie mam włączonego. Pewnie to moja wina... Sad
Odpowiedz
Filip P. napisał(a):Pewnie to moja wina...
Pewnie tak :]
Ale jak chcesz, to możemy Cię rozgrzeszyć Wink
Odpowiedz
To ja się zgłaszam Wink W jakiej formie moge dostać to rozgrzeszenie?

Ps. Zupełny off topic, ale nie chce pisac dwóch wiadomości: Na stronie w dziale występny jest jakaś strasznie duża czcionka! Przynajmniej w mojej przeglądarce!
Odpowiedz
Ahem! Wracając do tematu...

W redakcji wspomnianej "TRPG" jak narazie wszyscy odnoszą się do wsparcia akcji bardzo pozytywnie. W związku z tym mimo wszystko proszę KN, o udostępnienie pełnej wersji wniosku (<!-- e --><a href="mailto:xghost@op.pl">xghost@op.pl</a><!-- e --> ?).

Napewno w najbliższym (ew. następnym, bo mamy własnie deadline) numerze pojawi się w mniej lub bardziej widoczny sposób informacja o akcji.
Odpowiedz
Mam takie (moze glupie) pytanie:

mianowicie, czy dla Prezydenta Warszawy najwazniejsze w tej petycji bedzie ze podpisuja ja ludzie z Wawy??w koncu to chyba ich miasto i ich ulica??
[b][size=80]"Ty przed Tobą świat,
za Tobą ja,
a za mna już nikt."[/size][/b]
Odpowiedz
Ja sądzę, że najważniejsi będą Warszawiacy. Ale to nie znaczy, że inni nie mogą się wpisywać. Im więcej, tym lepiej Wink
Tylko poczucie humoru nas może ocalić.

"Kaczmar nie wygrałby "Nadziei". Kaczmar nawet by się nie zakwalifikował ze względu na brak elementu autorskiego." - Zeratul
Odpowiedz
http://www.manowce.tanihost.com/szczep_f...=7329#7329 - przyklejone :].
Odpowiedz
michalf napisał(a):Ja sądzę, że najważniejsi będą Warszawiacy. Ale to nie znaczy, że inni nie mogą się wpisywać. Im więcej, tym lepiej
No tak ale jesli bedzie naet 1000 sob z czego 10 z wawy??
za Tobą ja,
Odpowiedz
fizol napisał(a):z czego 10 z wawy??
Z Wawy już jest więcej.
A poza tym to piękne... miasto jest stolicą wszystkich Polaków :|
Odpowiedz
ann napisał(a):Z Wawy już jest więcej
to byl taki przyklad,ale dobrze ze jest wiecej Big Grin
ann napisał(a):A poza tym to piękne... miasto jest stolicą wszystkich Polaków
no w sumie tak. ale zobaczymy jak na to patrzy reydent warszawy.
Wpisala sie juz moja rodzinka i dziewczyny Big Grin
poszukam jeszcze w dalej Big Grin
za Tobą ja,
Odpowiedz
fizol napisał(a):no w sumie tak. ale zobaczymy jak na to patrzy reydent warszawy.
Coś mi mówi, że raczej sejmik...
fizol napisał(a):Wpisala sie juz moja rodzinka i dziewczyny
bigamista :o
Odpowiedz
Artur napisał(a):bigamista
dziewczyny rodzina Big Grin Big Grin
za Tobą ja,
Odpowiedz
a tak swoją drogą drogą - to w zasadzie ciekawe, czy ta petycja ma szansę. Czy jest jakieś minimum podpisów, które trzeba zgromadzić, by dało się ją przedłożyć?
Odpowiedz
orka napisał(a):Czy jest jakieś minimum podpisów, które trzeba zgromadzić, by dało się ją przedłożyć?
a to wystarczy tak jak z kandydowaniem na prezydenta marne 100 tys. podpisów i juz załatwione

ciekawe z drugiej strony czy TEN prezydent warszfki zgodzi sie na nadanie nazwy jakiejs wazniejszej ulicy TAKIEMU artyscie :|
Nobody expects the Spanish Inquisition!
Odpowiedz
Chodzi tutaj o zgłoszenie projektu pod obrady rady miejskiej (sejmiku miejskiego), tak mi się przynajmniej wydaje. Najprościej jest pozyskać po prostu poparcie jakiegoś radnego, który taki projekt zgłosi. Wtedy wszystko w rekach radnych, a ilość podpisów może być tylko argumentem. Chyba.
Odpowiedz
misiek_skocz napisał(a):ciekawe z drugiej strony czy TEN prezydent warszfki zgodzi sie na nadanie nazwy jakiejs wazniejszej ulicy TAKIEMU artyscie :|
Wybory idą więc szansa jest. To dobry okres na takie gesty Tongue

Pozdrawiam
Zeratul
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
Odpowiedz
No dobra, mamy w Warszawie kogoś kto by pogadał z jakimś radnym?
Tylko poczucie humoru nas może ocalić.

"Kaczmar nie wygrałby "Nadziei". Kaczmar nawet by się nie zakwalifikował ze względu na brak elementu autorskiego." - Zeratul
Odpowiedz
Właśnie któż, jak nie ten prezydent, może przychylnie zaopiniować ten wniosek w Radzie Miasta?
Nawiasem mówiąc uważam, że internetowa akcja zbierania podpisów nie ma większego sensu. Bo chodzi raczej o jakość, nie o ilość - czyli o to, żeby wniosek poparły osoby publiczne, związane z kulturą, a nie po prostu tysiąc anonimowych nazwisk. Jeśli ktoś z Was może zdobyć poparcie jakiegoś znanego człowieka kultury, bardzo proszę o informację na priv. Nie jest potrzebny podpis, a jedynie ustna deklaracja popierającego.

KN.
Odpowiedz
KN. napisał(a):eśli ktoś z Was może zdobyć poparcie jakiegoś znanego człowieka kultury
A musi to być człowiek kultury?
Jakby jakiś historyk (taki bardziej znany) wystarczył to ja bardzo chętnie mogę spróbować coś załatwić Smile
Odpowiedz
Moi drodzy! Jak słusznie zauważyliście decyzję taką musi podjąć rada miasta stołecznego Warszawy. Nie jest jednak wymagana ilość 100 tyś. podpisów, aby rozpatrzeć taki wniosek. Ponadto, prezydent Kaczyński, jako były opozycjonista anty-komunistyczny z pewnością przychyli się do wniosku z radością. Jak wiadomo bowiem, ma on olbrzymi autorytet w urzędzie miasta, w związku z tym jestem przekonana, że są olbrzymie szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Nie chciałabym jednak osłabiać Waszego zapału w tej słusznej sprawie, ale niestety pod tego rodzaju wnioskiem nie wystarczą podpisy zebrane przez internet, gdyż nie ma możliwości sprawdzenia tożsamości ludzi, którzy podpisali się pod wnioskiem, a to jest wymagane. Myślę jednak, że nawet bez podpisów prezydent Kaczyński doprowadzi ten projekt do szczęśliwego finału. Pozdrawiam. Smile
Odpowiedz
Może i Domin masz rację, ale te podpisy bądź co bądź, nawet po samym spojrzeniu na nie, ukazują poparcie ludzi dla jakiejś akcji, w tym konkretnym przypadku nadaniu nazwie ulicy. Gdy poparcie ludzi będzie duże, z pewnością zmotywuje to nieco władze do działania. Dlatego moim zdaniem takie petycje są jak najbardziej potrzebne!
Bo źródło wciąż bije...
Odpowiedz
Tylko ze ta ankieta nie jest do końca wiarygodna. Każdy z nas może wymyślić 1000 fkicyjnych nazwisk i sobie je wpisać w ankietę. To nie jest akcja zbierania podpisów, o coś tam, gdzie wysyłasz oryginały, wszystko zatwierdzione itp. Dlatego te nasze deklaracje poparcia, nie zdziałają cudów.
Odpowiedz
Nazwiska znikąd się nie biorą. Zakładając że ktoś by nie chciał wierzyć, do osób o takich nazwiskach da się dotrzeć (choćby przez to forum) i potwierdzić wiarygodność ankiety. Oczywiście nikt tak nie zrobi, to tylko teoretyczna możliwość. Nie wierzę, że ktoś spojrzy na petycję, stwierdzi "fikcyjne nazwiska" i odrzuci. Oczywiście może się tak stać, ale nie musi. Dlatego należy chociaż podjąć próbę zrobienia takiego "tysiąca podpisów". A nuż zadziała! "A Ty siej, a nuż coś wyrośnie..."
Bo źródło wciąż bije...
Odpowiedz
I tak i nie. Wierzę, że NA TEJ LIŚCIE nazwiska nie biorą się znikąd, ale z dotarciem - jak to piszesz - do podpisujących się do już fikcja. Pomijając powtarzalność nazwisk to sama próba dotarcia do iluś_tam_nazwisk rodziny i znajomych jakiegoś forumowicza, który je tam umieścił (na pewno w dobrej wierze!) jest niewykonalna.
Znajdzie się słowo na każde słowo
Odpowiedz
Nie chodzi o to czy są fikcyjne, taka lista poprostu nie jest wartościowa przy decydowaniu w kwestii nazwy ulicy. Ta lista może jedynie zwrócić uwagę prezydenta Warszawy na tą sprawę i zacząć ten proces, ale myśle ze nie ona zadecyduje w razie przychylnego rozpatrzenia tej sprawy.
Odpowiedz
Dobrze. To MOGA byc historycy czy NIE MOGA? Bo jesli interesuja Was historycy, to warszawska smietanka jest na Wasze uslugi Smile Ach, i ja moge dotrzec do Krzysztofa Kopczynskiego (polonistyka-romantyzm) i przez niego SPROBOWAC dotrzec do Marii Janion. I w ogole IBL...
[size=75][i]Ciągle mam czarny palec od pisania
I w oczach ciągle coś na kształt płomyka
Poetycznego...stąd mię częsciej wita
Poetą - ten, co widzi, niż co czyta.[/i][/size]
Odpowiedz
Mogą być, droga Adme, historycy.

Pozdrawiam,
KN.
Odpowiedz
No a gdybyśmy wystosowali prawdziwą petycję z podpisami prawdziwych ludzi. Gdyby każdy z nas na tym forum, a jest nas ok. 300 przeprowadził taką inicjatywe wśród swego otoczenia to moglibyśmy osiągnąć całkiem ładne poparcie dla naszego wniosku. Każdy zbierze 35 podpisów i mamy ponad 10000. Ja mam stu dwudziestu chetnych na starcie. Wszystko w naszych rękach a jak sami stwierdziliście taka petycja byłaby wiarygodniejsza.
A ludzie dziewczynę wśród przekleństw gwałcili
I włosy jej ścięli, i ręce spalili.
Powołał ją Pan na gnój.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości