Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jaki tytuł?
#1
słyszałam kiedyś piosenkę w wykonaniu Jacka, dość ciekawą, jdnak nie pamiętam ani jej tytułu, ani żadnego cytatu. :? Otóż tekst dotyczył chłopów, którzy w czasie głodu udali się z prośbą do cara, niosąc w darze chleb i miód. Car oczywiście kazał ich wybić. Bardzo proszę o podanie tytułu tej piosenki. Czy jej tekst znajduje się na tej stronie? z wyżej opisanych powodów nie mogę go bowiem znaleźć Wink zgóry dzięki i pozdrawiam!
Nie dla wiwatów człowiekowi dłonie
Nie dla nagrody przykazania boże
#2
Tytuł brzmi Pielgrzymka. A tu masz tekst:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze_alfabetycznie/kaczmarskiego/p/pielgrzymka.php">http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/ ... rzymka.php</a><!-- m -->

Pozdrawiam
#3
ah, dzięki, dzięki. Ta piosenka nie została umieszczona na żadnym oficjalnym albumie, prawda?
Nie dla wiwatów człowiekowi dłonie
Nie dla nagrody przykazania boże
#4
prawda prawda Smile wpisz się na liste i potem pytaj o ftp Smile
Wenn ist das Nunstuk git und Slotermeyer?
Ja!...
Beiherhund das Oder die Flipperwald gersput!
#5
ha, jestem już, jestem, piosenkę ściągłam zanim ftp zniknął, jedank ze względu na zapomnienie tytułu nie mogłam jej znaleźć w moim kompie :oops: .Sam wiesz jak to jest z jakością nagrań z ftp( chociaż to i tak nie jest najgorsze), dlatego pytałam o oficjalne nagranie Smile pozdrawiam!

[ Dodano: 2005-05-14, 22:25 ]
aha, Phete, wiem że to nie na temat, ale ten Twój gołąb poprostu mnie rozwala. Za każdym razem jak patrzę na to zdjęcie spadam z krzesła :-) musiałam to powiedzieć :rotfl: nie masz tego w większej wersji. Bo ptaszek naprawdę poprawia humor Tongue
Nie dla wiwatów człowiekowi dłonie
Nie dla nagrody przykazania boże
#6
Ta piosenka będzie w suplemencie do boxu.
#7
Rejk! Jeśli mówisz o nagraniach z RWE, które zdobyłaś to muszę się kategorycznie z Tobą nie zgodzić apropos słabej jakości tychże. Weź poprawkę na to, że Radio było sukcesywnie zagłuszane, a człowiek, który dokonał tych nagrań na jakieś stare radio i oczyszczeń wykonał mrówczą robotę. I chwała mu za to! (Nie będę pisał personaliów, ale wiadomo o kogo chodzi :-) )
Żydowinem być mi raczej,
Gdy mianuje mnie Polaczek...
#8
No nie da się ukryć, że ich jakość jest gorsza w porównaniu ze studyjnymi nagraniami. Ale mam świadomość co to za radio i jak było przez władzę traktowane. Oczywiście bardzo się cieszę, że nagrania znalazły sie na ftp, bo z racji mojego młodego wieku nie miałam i raczej nie miałabym okazji inaczej ich usłyszeć. Wdzięczność należy się również za ich "wyczyszczenie" - jak mówisz - mrówcza robota i trudno ją przecenić. Jednak obiektywnie oceniając mimo tych wszystkich starań ich jakość jest taka jaka jest Smile jedne lepsze, drugie gorsze, do tych lepszych zaliczam również "pielgrzymkę". Szumy - nie zaprzeczysz - są, nie przeszkadza to jednak w słuchaniu i delektowaniu się, zwłaszcza zapalonym kaczmarofilom Wink
Nie dla wiwatów człowiekowi dłonie
Nie dla nagrody przykazania boże
#9
Phete napisał(a):wpisz się na liste i potem pytaj o ftp
A chcesz banana?
#10
hm banana?

raczej podziękuje Tongue
Wenn ist das Nunstuk git und Slotermeyer?
Ja!...
Beiherhund das Oder die Flipperwald gersput!
#11
ann napisał(a):A chcesz banana?
:rotfl:
Ann zapomniałaś już, że nie straszysz bananami tylko prosisz? :twisted:

Pozdrawiam
Zeratul
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
#12
Ja się tylko zapytałam :roll:
#13
pamiętam tylko słowa "osikaliśmy bałwana w ciemnych okularach" potrzebuje tytuł i czy mozna to gdzieś znaleź to jest z koncertu w Chicago dla Polonii
#14
Grzesiek napisał(a):pamiętam tylko słowa "osikaliśmy bałwana w ciemnych okularach" potrzebuje tytuł i czy mozna to gdzieś znaleź to jest z koncertu w Chicago dla Polonii
To się zowie "Kołysanka dla dzieci". Na czym to jest w tej chwili niestety nie pamiętam.
#15
Tak, Kołysanka znajduje się na płycie Chicago Live.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/programy/chicago/chicago.php">http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/ ... hicago.php</a><!-- m -->
#16
Było to na "Zbroi", albo na "Przejściu Polaków przez Morze Czerwone" (przynajmniej tak nazwane to było) - Szaman dał link do tych dwóch koncertów na forum.
Tryumf, to tryumf - to tylko jest istotne -
Ty i tylko ty - bo jesteś łotrem!
#17
Petrvs napisał(a):Tak, Kołysanka znajduje się na płycie Chicago Live.
Dla ułatwienia - płyta jest w box'ie Wink
#18
ale ani "zbroi" ani "przejscia polakow przez morze czerwone" nie ma w boxie ;/
[b][size=80]"Ty przed Tobą świat,
za Tobą ja,
a za mna już nikt."[/size][/b]
#19
teraz jest dobrze Wink
#20
Piosenki "Zbroja" i "Przejście Polaków przez Morze Czerwone" są w boxie.

KN.
#21
KN. napisał(a):Piosenki "Zbroja" i "Przejście Polaków przez Morze Czerwone" są w boxie.

KN.
Nie wiem, czy nie zgubiłem wątku, ale w chwili obecnej chodzi o piosenkę "Kołysanka dla dzieci" - nie o "Zbroję", ani o "Przejście Polaków przez Morze Czerwone". Wskazałem tymi nazwami koncerty, które zamieścił Szaman i które tak nazwał. Zresztą zobaczcie sami <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kaczmarski.art.pl/forum/viewtopic.php?t=591&highlight=www">http://www.kaczmarski.art.pl/forum/view ... hlight=www</a><!-- m -->
Tryumf, to tryumf - to tylko jest istotne -
Ty i tylko ty - bo jesteś łotrem!
#22
ale nie ma tych programow w boxie a byla w nich kolyssanka. o to mi chodzilo Smile
[b][size=80]"Ty przed Tobą świat,
za Tobą ja,
a za mna już nikt."[/size][/b]
#23
Nie szkodzi ze tych programow nie ma w boxsie, wazne ze poszukiwana piosenka "Kołysanka" jest w boxie. CD 7 Chicago Live pozycja 31 "Kołysanka"
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "
#24
Czy pamiętasz, Szamanie, jak dyskutowaliśmy na temat zasadności rozpowszechniania nagrań w sieci? Wtedy podane przez Ciebie linki dałem za przykład działania kontrowersyjnego, na granicy niepisanych zasad udostępniania nagrań wśród kaczmarofilów. Pisałem wtedy tak:
KN napisał(a):Pamiętam niegdysiejsze ustalenia, że w żadnym razie nie udostępniamy nagrań, które można kupić na oficjalnie wydanych i dostępnych nośnikach. Ten kompromis wydawał się rozsądny. Ostatnio jednak zostało i to złamane, ponieważ udostępniono tzw. nagrania z lat 77-82 (link podany na Forum), wśród których niemal wszystkie piosenki dosępne są na płytach zawartych w boxie "Syn marnotrawny". Fakt, że udostępniono inne wykonania, ale z moich obserwacji wynika, że zdecydowana większość forumowiczów nie bawi się w takie niuanse jak rozróżnianie wykonań. Chodzi po prostu o uzyskanie jakiegokolwiek wykonania danej piosenki; liczy się tytuł, a co za tym idzie, nagrania udostępnione poprzez link na forum bezpośrednio konkurują z boxem "Syn marnotrawny".
Wtedy obruszyłeś się na ten mój post, a ja wyjaśniłem, że nie podejrzewam Cię o złe intencje, a wskazuję jedynie możliwe minusy Twojego działania.
Teraz chyba sam widzisz, że są i negatywne skutki udostępnienia przez Ciebie nagrań (oprócz oczywistych pozytywów). Oto ktoś poszukuje piosenki "Kołysanka". Jednak zamiast informacji, że utwór ten jest oficjalnie wydany, a więc do nabycia choćby na allegro (tam można kupić pojedyncze płyty, jeśli już ktoś nie chce kupować całego boxu), otrzymuje link do umieszczonych przez Ciebie mptrójek. Kapujesz teraz, o co mi wtedy chodziło?

KN.
#25
-----------------
#26
Wtedy te nagrania były niedostępne, a więc zgodnie z naszą umową kwalifikowały się do wrzucenia na f t p. Teraz sytuacja jest inna: nagrania takie jak "Kołysanka" są dostępne legalnie, na płytach wydanych oficjalnie, zatem nie powinny się znaleźć w sieci.
Podobnie na przykład "Raj" czy "Muzeum" - niedostępne na początku 2002 roku, mogły być na f t p, ale po wydaniu ich jesienią 2002 - nie powinny już być dostępne w sieci.

Ale nie o to już chodzi, bo przecież tamte nasze ustalenia nie muszą być dla nikogo wiążące. Rzecz w tym, by odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie przebiega subtelna granica między działaniem, które chcemy uznać jako dopuszczalne, a działaniem przekraczającym zakres naszej forumowej tolerancji.

Moim zdaniem sytuacja taka, że ktoś prosi o "Kołysankę" i zamiast wskazania płyty z boxu (jak to zrobił Przemek) dostaje link do mptrójki - jest sytuacją niewłaściwą. Tyle i tylko tyle chciałem powiedzieć w tym temacie.

KN.
#27
-------------------
#28
Olaf22 napisał(a):Nie nalzy kopiować i rozpowszechniać wersji piosenek, które znalazły się na płycie, które podlegają zasadom prawa autorskiego itp
No tak, tylko że wielu osobom jest mniej więcej wszystko jedno z jaką wersją danej piosenki mają do czynienia. Choćby przykład "Kołysanki": nikt nie pytał o takie czy inne wykonanie, tylko o JAKIEKOLWIEK wykonanie.

Przytoczę jeszcze raz zdanie, w którym dokładnie wyłuszczam o co mi chodzi:

Moim zdaniem sytuacja taka, że ktoś prosi o "Kołysankę" i zamiast wskazania płyty z boxu (jak to zrobił Przemek) dostaje link do mptrójki - jest sytuacją niewłaściwą.

No ale skoro na stronie Turnaua można znaleźć dwie czy trzy piosenki Turnaua, to mamy do czynienia z argumentem ostatecznym: Olaff zawsze ma rację!

KN.
#29
-------------------
#30
ftp

[ Dodano: 2005-05-20, 06:10 ]
o ku..., faktycznie gwiazdki, ale jaja :o . A ja myslalem ze to ludzie swiruja i sami gwiazdki pisza.

[ Dodano: 2005-05-20, 06:18 ]
ale z drugiej strony, po co wszystkim na lewo i prawo pisac o ftp. Serwer powstal dla potrzeb listy dyskusyjnej, a nie forum, wiec po co sie rozpisywac o tym tutaj. Druga sprawa to wkurzajace jest jak sie pisze rady typu, zeby sie zapisac na liste, ale nie pytac od razu o ftp tylko pierw sie przedstawic i troche odczekac... Cholera mnie bierze jak to czytam:/
"Wszyscyśmy z płócien
Rembrandta:
To tylko kwestia
Światła ; "


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zastanawialiście się kiedyś jaki głos miał Piłsudski? Sławek 14 5,134 01-04-2009, 12:09 AM
Ostatni post: stormbringer76

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości