Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elektroniczna wersja "Murów"
Dwa pytanka:
1.Czy Wałęsa naprawdę zaśpiewa przedwojenne tango "Nie chcę ale muszę" (czytaj: Nie chcem ale muszem)?
2. Nie lepiej już teraz zamieścić krytykę "Murów" w wykonaniu JMJ, skoro później i tak napiszę się to samo? :wink:
Zły? - być może. Dobry? - a czemu?
Nie tak wiele znów pychy we mnie.
Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu,
A i świętym żyć będzie przyjemniej!
Odpowiedz
1. Nie wiem.
2. Skąd takie założenia? Byłeś na próbach? Słyszałemże jedna próba miała być z udziałem publiczności, więc może wiesz już coś więcej od nas. Ja osobiście nie miałem okazji wysłuchać tej aranżancji, wiec nie wiem czy będę nastawiony anty. Swoją drogą muzyka nie jest Jacka Kaczmarskiego.
Jeśli mamy obstawiać to myśle że będzie to ciekawe wykonanie. Wink
Odpowiedz
Filip P. napisał(a):1. Nie wiem.
2. Skąd takie założenia? Byłeś na próbach?
Bambuk stosuje ironię w celu odwiedzenia nas od krytyki "przedstawienia", którego jescze nie widzieliśmy :wink:
Na dodatek ma w tym trochę racji :roll:

Pozdrawiam
Zeratul
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
Odpowiedz
Filip P. napisał(a):Jeśli mamy obstawiać to myśle że będzie to ciekawe wykonanie.
Zgadzam się.
Zeratul napisał(a):Bambuk stosuje ironię w celu odwiedzenia nas od krytyki "przedstawienia", którego jescze nie widzieliśmy
Na dodatek ma w tym trochę racji
Dlaczego? Filip ma rację - jak można coś oceniać z góry czego jeszcze nie widzieliście? :-o Najlepiej ocenić tak wszystko i nic nie oglądać, nigdzie nie być i nie organizować koncertów. Dobrze, że 20 lat temu nie oceniliście Jacka w ten sam sposób... :evil:
Odpowiedz
no i proszę...nikt tego jeszcze nie słyszał, a już się tyle o tym mówi, aż strach pomyśleć co będzie potem Wink
"Przed wszystkim cofaj się przezornie,
Nic nie jest tym, czym miało być.
Groźne - co zdaje się bezbronne,
Siła się umie w słabym skryć."
Odpowiedz
Kate napisał(a):i proszę...nikt tego jeszcze nie słyszał, a już się tyle o tym mówi, aż strach pomyśleć co będzie potem
Oj lepiej nie myśleć, czasem lepiej nie myśleć :lol: zwłaszcza w wakacje :wink:
Odpowiedz
Petrvs napisał(a):Dlaczego? Filip ma rację - jak można coś oceniać z góry czego jeszcze nie widzieliście? :-o Najlepiej ocenić tak wszystko i nic nie oglądać, nigdzie nie być i nie organizować koncertów. Dobrze, że 20 lat temu nie oceniliście Jacka w ten sam sposób... :evil:
O co Ci w tej chwili chodzi :o
Chyba nie zrozumiałeś mojego posta (że o poście Bambuka już nie wspomnę) 8)
A najlepsze jest to, że wszyscy (tzn. Ty, Filip, ja i Bambuk) zgadzamy się w omawianej kwestii Big Grin

Pozdrawiam
Zeratul
Odpowiedz
Zeratul napisał(a):O co Ci w tej chwili chodzi
Chyba nie zrozumiałeś mojego posta (że o poście Bambuka już nie wspomnę)
A najlepsze jest to, że wszyscy (tzn. Ty, Filip, ja i Bambuk) zgadzamy się w omawianej kwestii
A to w takim razie przepraszam, sorry - źle coś przeczytałem. :wink:

Pozdro Smile
Odpowiedz
Wracając poniekąd do tematu Wink
info ze strony <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.rozrywka.trojmiasto.pl/info_imp.phtml?id_imp=64887&miesiac=">http://www.rozrywka.trojmiasto.pl/info_ ... 7&miesiac=</a><!-- m -->

------------------------------------------------
Koncert Jean Michael Jarre'a

Gdańsk, teren stoczni gdańskiej

26 Sierpnia 2005 (piątek)
Godzina: 20.30

Bilety w cenie: 66-33 zł

Z Jarre'em zagra 50 osobowa orkiestra Filharmonii Bałtyckiej i zaśpiewa 30-osobowy chór UG. [...]

Organizatorzy koncertu, podzielili teren dla publiczności na trzy sektory. Bilet do sektora A, najbliżej sceny, kosztować będzie 66 zł. Do sektora B - 55 zł, a najtańszy, w sektorze C - 33 zł.

Punkty sprzedaży biletów: [...] lub za pośrednictwem strony: <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.ticketpro.pl">www.ticketpro.pl</a><!-- w -->

---------------------------------
Więcej informacji na podanej stronce.

Uzdrawiam Smile

Maraz

ps. ups... wlasnie zauważyłem, że sie pojawił osobny post o koncercie ;/ ale nie będę już przenośić, żeby nie mięszać za bardzo :|
"...Gdyby piosenek słuchał świat to pewnie by się zmienił,
a mędrcy mądrzy, że aż strach milczeli zawstydzeni..."
Odpowiedz
Petrvs napisał(a):Wiecie, Jarre nie najgłupiej gra, nawet jego Oxygene mi się podoba
?? Nawet ?? :lol:
Znajdzie się słowo na każde słowo
Odpowiedz
MacB napisał(a):?? Nawet ??
Hhehehhe.

Słuchajcie, a pytanie zasadniczej kwestii - kto z Was będzie na tym? Ja poszukuję biletu, jeżeli uda mi się jeszcze kupić to raczej będę. Może jakieś drobne spotkanko? :wink:

Pozdrawiam
Odpowiedz
Petrvs - tam masz link do ticketpro - powinny być bilety Smile

a tu strona koncertu Smile
Odpowiedz
Nie da się kupić tych biletów przez Internet. Ja nie umiem albo nie wiem co się dzieje... Może ktoś z was to sprawdzić? Sad
Odpowiedz
tu masz listę. Musisz poszukać - może coś będzie blisko Ciebie. Jak nie to chyba pozostaje telefon :/

w sklepie internetowym ticketpro faktycznie nie ma Sad
Odpowiedz
;/ Dzięki, no cóż..
Do najbliżeszego punktu mam ponad 100km jutro w dzień będę dzwonil, może zgodzą się mi wysłać bilet...
Kurczę, nic mi się ostatnio nie układa, oczy mam strasznie przekrwione od tego komputera... :x

Pozdrawiam

[ Dodano: 2005-08-05, 15:21 ]
:x Dzwoniłem, bilety się kończą a nikt mi nie chce sprzedać - tzn wysłać, a jechać też nie mogę, bo mam robotę ;/ Nie wiecie czy jest jeszcze jakiś inny sposób zdobycia biletu? Czy ktoś z Was jedzie na to?
Odpowiedz
Anglojęzyczne forum fanów Jarre'a, koncert w Gdańsku:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://jarrenet.mivo.net/forum/viewforum.php?f=14">http://jarrenet.mivo.net/forum/viewforum.php?f=14</a><!-- m -->
Odpowiedz
Polecam temat: "Use of Polish Language" :rotfl:

Pozdrawiam
Zeratul
Odpowiedz
Informacja na podanej poniżej stronie może być dość przydatna dla osób, które pojawią się na koncercie Wink Dojazd, miejsca postojowe, zmiany w komunikacji miejskiej. Poczytałem i sam nie wiem czy się w Gdańsku nie zgubie ;/ Powodzenia :lol:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.gdansk.pl/gdansk/cal_view.php?id=view&nr=3976">http://www.gdansk.pl/gdansk/cal_view.ph ... ew&nr=3976</a><!-- m -->
"...Gdyby piosenek słuchał świat to pewnie by się zmienił,
a mędrcy mądrzy, że aż strach milczeli zawstydzeni..."
Odpowiedz
Wysłuchałem właśnie tej wersji Murów, no i stwierdzam, że muzyka elektroniczna zupełnie nie pasuje do tego utworu. Sądzę że sama orkiestra wraz z chórem mogła by wykonać Mury o wiele lepiej, po prostu ten podkład na keyboardzie popsuł cały klimat. A tak w ogóle to nie podoba mi się całe zamieszanie związane z tym koncertem Jeana Michela Jarre, za dużo szumu było wokół tego i zrobiła się szopka, pewnie organizatorom o to właśnie chodziło, ale ja nie przepadam za imprezami robionymi z takim rozmachem (1 t. materiałów pirotechnicznych!, szkoda pieniędzy).
Odpowiedz
Mi też się niezbyt spodobało, do tego mam wrażenie, że chór kilka błędów popełnił (choć żadnym ekspertem muzycznym nie jestem, mogę się mylić). Oryginał rzecz jasna lepszy o wiele Big Grin
Zły i niedobry, człowiek.
Odpowiedz
jestem na nie, choć ten utwór zabrzmial nie jko "Mury" wedle Kaczmarskiego, ale jako hymn Solidarności i nie o tekst chodziło tylko o ten efekt
Pozdrawiam
Odpowiedz
Jarre do pięt nie dorasta Kaczmarskiemu ! Wogóle całe to widowisko było przereklamowane. Poza tym utworem, wykonywanym na tym dziwnym instrumencie, to reszta była beznadziejna. Zgadzam sie poprzednikami, wykonanie murów obyłoby się bez tych elektronicznych dodatków, mógłby pozostać sam chór. Mimo wszytsko wielkim plusem tej imprezy jest fakt, że chociaż jedna osoba zainteresuje sie twórczością Jacka Kaczmarskiego.
Odpowiedz
Jestem chemikiem i bawię się w chemiczny teatr - światło i dźwięk na tym koncercie są mi więc bliskie, ale podobnie jak przedmówca nie pasjonuję się tak masowymi i nagłośnionymi imprezami.
Mury JK nie pasują do tego widowiska. To inny, kameralny teatr.
Pozdrawiam
DJ
"Pomóż mi przejść przez strumień, rękę daj"
Odpowiedz
Może i faktycznie sam chór byłby lepszy, ale trzeba przyznać, wrażenie robiło. No i nie był to motyw muzyczny, tylko pełna piosenka. Szkoda, że nie podali w zapowiedzi czyja, ale myślę, że za bardzo się czepiać nie można.
Odpowiedz
Jak dla mnie - kicha. Nie odczułem najmniejszego dreszczyku emocji, najmniejsza mróweczka nie przebiegła mi po plecach.
Odpowiedz
A mnie sie dla odmiany podobało. Nawet bardzo Smile.
Odpowiedz
Właśnie oglądamy z Ann logi z serwera - od 15 minut goście wchodzący na stronę wpisują najczęściej w google.pl:
Kod:
kaczmarski
kaczmarski + mury
mury + kaczmarski + tekst
mury runą
mury runą runą runą
mury rosły
Średnio dziennie odwiedza nas w tym miesiącu 582 osoby, dziś było 1240.

Może i samo wykonanie się nie podobać komuś, ale trzeba mu oddać jedno - wzrasta zainteresowanie autorem.

A nam się i tak podobało Smile
Odpowiedz
Mnie się nie podobało. I nie tylko mnie. Ogólnie nieudane jak dla mnie. Możliwe, że dlatego, iż nie lubię takiej muzyki, ale to wykonanie aż mnie przeraziło - wręcz odrazę i niechęć poczułem.

Ale przynajmniej zainteresowanie wzrosło, a to można zaliczyć jako działanie in plus.
Tryumf, to tryumf - to tylko jest istotne -
Ty i tylko ty - bo jesteś łotrem!
Odpowiedz
Don_Pedro napisał(a):Ale przynajmniej zainteresowanie wzrosło, a to można zaliczyć jako działanie in plus.
Oj wzroslo. Pewna znajoma poprosila mnie o pozyczenie jakichs plyt JK jeszcze przed koncem koncertu Wink
Odpowiedz
DuchX napisał(a):Oj wzroslo. Pewna znajoma poprosila mnie o pozyczenie jakichs plyt JK jeszcze przed koncem koncertu
Bardzo dobrze Big Grin To jej tam ładnie tę twórczość Mistrza zaprezentuj :wink:
Tryumf, to tryumf - to tylko jest istotne -
Ty i tylko ty - bo jesteś łotrem!
Odpowiedz