Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Korespondencja klasowa
Luter napisał(a):Zapowiedzi były rozmaite, najbardziej znane jest chyba to nagranie: <!-- m --><a class="postlink" href="http://jacek-kaczmarski.pl/wp-content/u">http://jacek-kaczmarski.pl/wp-content/u</a><!-- m --> ... lasowa.mp3 Tutaj najwyraźniej Jacek się poprawia z nienowalijek na nowalijki.
Poprawia się, bo - moim zdaniem - chciało mu się powiedzieć "nierogacizny" i w ostatniej chwili przypomniał sobie jeszcze o "nowalijkach". Te "nienowalijki" w mojej ocenie trzeba na stronie utworu poprawić.

Luter napisał(a):To że nie wykluczał napisania ciągu dalszego, nie oznacza przecież, że na nowo polubił ten utwór, choć może z dłuższej perspektywy czasowej znów spojrzał nań przychylniejszym okiem.
I o to mi chodziło.
Choć rozumiem, co Kaczmar miał na myśli pisząc, że w kolejnym sequelu
JK napisał(a):ten młody oportunista, zupełnie bez zasad i głupek na dodatek, wprowadzał nas do Europy jako postępowy liberał i socjaldemokrata
to w mojej ocenie dopisywanie dalszych losów udanych bohaterów z reguły nie podnoszą artyzmu dziełu.

Luter napisał(a):Co do kaczana
Co do kaczana, to nie ma osób nieomylnych - sam je stawiam zbyt często. Chodziło mi o zestawienie na cytowanej stronie Twego nazwiska z rażącym błędem ortograficznym, co postronnemu czytelnikowi nie da szansy poznania w Tobie osoby wyjątkowo dbającej, zwłaszcza w internecie - bo tu (zbyt) wielu sobie to odpuszcza, o nasz język.

Luter napisał(a):Co do pytania, to mnie się wydaje, że tak - tylko Tobie Stach się wydaje zachłannym, zapatrzonym w siebie egoistą.
Nie, nie tylko Tobie :)

Przemek napisał(a):Dprobienie się to nie tylko bezpośredni dopływ gotówki, ale także ułatwianie sobie życia, stwarzanie możliwości na przyszłość.
Czy ułatwienie życia wszystkim, albo przynajmniej innym (w tym, oczywiście, i sobie - ale nie tylko sobie!), to "dorobienie się"?
Znajdzie się słowo na każde słowo
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku