Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mimochodem. Rozmowy o Jacku Kaczmarskim
Wracając do tematu,książkę przeczytałam z dużym zainteresowaniem. Pierwszy wniosek, to ciekawa konstrukcja książki - "od końca". Napisana bardzo przystępnie, taka fajna lektura na wolne dni. Czytałam, robiłam przerwy na przemyślenie, na powrót do niektórych utworów, na uspokojenie myśli.

Tak jak pisałam wcześniej interesowała mnie wypowiedź Alicji. Może ktoś sądzić, że ta część jest zbyt "przesłodzona" , ale dla mnie to jest wypowiedź kobiety kochającej i kochanej. Szkoda, że ten związek trwał tak krótko. Doceniam jej dbałość o spuściznę po Jacku. Widać z jej wypowiedzi, że bardzo związała się z rodzicami i dziadkami Jacka, ludźmi tak ważnymi dla niego, okazując im należny wielki szacunek.

Zbigniew Łapiński dobrze naświetlił układy jakie panowały pomiędzy trzema wielkimi , czyli ;Kaczmarski, Gintrowski ,Łapiński. Nie zaskoczyło mnie w zasadzie nic. Podobało mi się jego podejście do sztuki jako uzależnienia. Prawdziwy artysta .W zasadzie poznałam lepiej Zbigniewa Łapińskiego , bo dużo mówił o sobie. Za dużo w jego wypowiedziach „gorzkich żalów”, ale może tak ma być, wszak prawdziwy artysta musi cierpieć .

Kazimierz Wojtaniec jakoś tak do mnie niespecjalnie przemówił, nie czuję tego człowieka.

Wiele razy słyszałam Krzysztofa, dużo jego wiedzy „kupiłam” dlatego ta część jest bardzo ważna dla tych , którzy chcą poznać JK bliżej .

Materiał ikonograficzny, zdjęcia i rysunki z archiwum rodzinnego Alicji i Zbigniewa Łapińskiego to cenna wartość.

Dodać tylko mogę, że po przeczytaniu książki długo nie mogłam wrócić na ziemię tak głęboko wciągnął mnie na nowo świat Jacka za co bardzo dziękuję autorce jak i jej rozmówcom.
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku