Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krew z krwi, czyli szczere gratulacje
Niktważny napisał(a):Nazywanie dresiarza bezkompromisowym głosicielem swoich poglądów i w ten sposób relatywizowanie, czy nawet usprawiedliwianie jego bezmyślnej agresji, uważam za całkowitą pomyłkę.

Pawle, ja nie usprawiedliwiam jego "bezmyślnej agresji". Nie wiem, czy zauważyłeś, że dość ostro podsumowałem jego poglądy. Przyznaję natomiast, że osobiście bardziej zdumiewa mnie treść tego, co czasami pisze MS, niż forma. Tu wiem, że się różnię od standardów obowiązujących. Bo ogólnie jest tak, że z reguły możesz ludziom nawkładać ile wlezie, bylebyś zrobił to salonowo. Idiota treści bowiem i tak nie zrozumie, więc sobie to wynagradza, zwracając uwagę na formę.

Przypomniał mi się piękny skecz z Czterdziestolatka. Karwowski rozmawia na budowie z robotnikami na temat wizyty delegacji z Japonii. Maliniak jak zwykle się przechwala, że on to ma wiedzę, bo...
- Inżynier Nowowiejska o Japonii nam opowiadała, a jak pan dyrektor wie, ja byłem z nią dość blisko.
Na to wtrąca się niejaki Rozpiór:
- W Japonii zużywają dziesięć razy mniej drzewa szalunkowego niż u nas
- No widzi pan, panie dyrektorze, nawet taki Rozpiór...
- No, no, panie Maliniak, tylko nie taki... - zawołał obrażony Rozpiór.
Na co Maliniak:
- Ja do pana nic nie mam, panie Rozpiór, tylko daję pana za przykład, że nawet jednostka cofnięta w rozwoju tez sobie coś kojarzy.
- A, jak jednostka, to w porządku - zamknął dyskusję uspokojony Rozpiór.

No i tak to właśnie działa. Liczy się głównie forma. Na naszym forum byle "kurwy" nie leciały, to wszystko jest cacy. A treści prawie nikt nie czyta albo prawie nikt nie rozumie.
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku