Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stanowisko w sprawie - komentarz do komentarza
Nie tyle odpuściłem jedną zwrotkę, co dopisałem ją później - już po nagraniu.
W sumie niewiele ona wnosi, więc nowej wersji z kompletem zwrotek pewnie nie będę robił.
Ale z kronikarsko-księgowego obowiązku wrzuciłem na Wrzucie całość ;)
Cytat:Ja traktuję tekst Pawła raczej nie jako głos w dyskusji nt. tej całej ACTA, tylko jako niezwykle trafny i dość złośliwy opis polskiej internetowej społeczności. Od osób które piszą co bądź, bo im się wydaje, że są anonimowe, poprzez takich, co na fejsbuku mają zachomikowane (?) pół życia (a przynajmniej tak by chcieli), po tych, którzy ściągają nielegalnie co się da.
O to chodzi.
Cytat:Tak więc - samej ACTA tu za dużo nie ma, choć nie da się ukryć, że ta cała sytuacja pokazała jak na dłoni, ile internauci są warci. I nie mówię tu o wielkim zbiorowym Zjednoczeniu przeciwko Wspólnemu Wrogowi, tylko o zaśmiecaniu sieci jakimiś durnymi obrazkami o wolności, wezwaniami do wspólnej walki itp., a jak się okazało potem nie raz i nie dwa, większość z nich nawet nie wiedziała o co w tym wszystkim chodzi.
Mnie najbardziej rozśmieszyły te wszystkie hasła "precz z cenzurą" itp, nawiązujące do haseł solidarnościowych. Mam wrażenie, że kolejne społeczne ruchy mają jakiś kompleks solidarnościowego zrywu. Gówniarzerii zainteresowanej swobodą w ściąganiu lewego Windowsa 7 wydaje się, że uczestniczą w ważnym ruchu walczącym o wolność.
Z drugiej strony rozumiem, że ludzie mają potrzebę uczestnictwa w czymś ważnym, w walce o COŚ albo z czymś, przy jednoczesnym minimum wysiłku włożonego w tę walkę. Ci sami "niezadowoleni" za 3 lata w swej większości nie ruszą tyłków, aby wrzucić kartę do głosowania w wyborach. A właśnie na wrzucaniu kartek do urn polega obecnie walka o wolność. Właściwie nie tyle walka o, co dbałość o przetrwanie wywalczonej wolności. I tu się kompletnie rozmijam z przeciętnym internautą. Nigdy nie wyjdę na ulicę skakać w obronie ACTA, czy w obronie albo przeciw obrońcom Krzyża, ale i nigdy nie odpuszczę sobie wyborów.
[b][color=#000080]Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajka wytwornych pind na kupę,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu -
całujcie mnie wszyscy w dupę.[/color][/b]
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku