Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tradicamp2010
#8
Cytat:A jakie to ma znaczenie dla Boga, w jaki sposób sprawowana jest Msza Św.? Czy taki sposób sprawowania Mszy nie jest jedynie zaspokojeniem ludzkich potrzeb w kwestii doświadczenia czegoś odmiennego od codziennej rzeczywistości?

Dla Boga zapewne ma znaczenie, o tyle, że zależnie od tego jak odprawiana jest Eucharystia człowiekowi może być łatwiej lub trudniej odnaleźć odpowiednie skupienie, i odpowiednio Mszę przeżyć. Wiadomo, że każdy jest inny, i każdemu jest łatwiej modlić się w innych warunkach. Jeśli ktoś lubi żywe, wspólnotowe przeżywanie Eucharystii, to Msza posoborowa odpowiednio odprawiona (tu niestety ogromnie dużo zależy od charyzmy księdza) jest zdecydowanie dla niego. Jeśli ktoś woli indywidualny kontakt z Bogiem, woli bardziej się skupić na indywidualnej modlitwie niż na przeżywaniu wspólnotowym to tradycyjny ryt jest ku temu lepszy.

Cytat:Czy jeśli nazywa się to Letnim Zjazdem Integracyjnym DLA WIERNYCH, nie wskazuje to na odwrócenie porządku wartości, dla których Msza Św. powinna być odprawiana? Zjazd dla wiernych, czy zjazd dla Boga?
Chyba nad-interpretujesz. Po pierwsze Bogu Eucharystia jest do niczego nie potrzebna. Eucharystia jest potrzebna człowiekowi, aby stanowić miejsce gdzie człowiek może spotkać się z Bogiem i zażyć odpoczynku, pociechy czy też pokrzepienia na drodze do pełnego zjednoczenia z Bogiem w niebie. Po drugie zjazd jest dla wiernych, ponieważ to wiernym trzeba przypomnieć i na nowo nauczyć jak odprawiana jest Msza w rycie tradycyjnym.
"Drobiazgi niepotrzebne ratuj, Kiedyś je dziecku swemu dasz. Przydadzą się przyszłemu światu..."
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości