Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
palenie
Spojrzałem na wywołaną przeze mnie dyskusję po blisko dwóch tygodniach - i przeraziłem się jej ogromem i obrotem, jaki przybrała. Bardzo się bałem wszcząć ten temat, bo byłem świadomy licznych kontrowersji, jakie pojawią się na forum, gdy ujrzy światło dzienne. Szczerze mówiąc, zapytałem, by zweryfikować dane z tamtej strony internetowej, czy są prawdziwe. A potem się zapędziłem z tymi czynnikami pierwszymi i stroną techniczną... No i wyszła wielka bomba etyczno-moralno-filozoficzno-publicystyczna. Myślę, że nie możemy oceniać od strony moralnej postępowania JK w obliczu choroby. Bo to jest zupełnie inny wymiar, niż ten, który roztrząsamy - wszak nie słyszałem, żeby Andrzej S. cierpiał na chorobę nowotworową, poza tym skala zjawiska jest nieporównywalna - JK nie dopuścił się przestępstwa, a Andrzej S. jest oskarżony o rzecz niedopuszczalną!!!
Kończymy więc temat palenia, bez względu na to, czy JK palił "przed śmiercią" czy też nie. A co do osądzania, to zawsze musi mieć ono pewne granice, i trzeba panować, żeby nie ingerowało w prywatność osądzanego, jeżeli nie ma takiej konieczności, tak mi się wydaje. A konieczności nie ma.
Bardzo się bałem głosów na temat palenia, i bardzo się obawiałem Ciebie, Olaffie 22, mając w pamięci Twoje zasadnicze stanowsko w dyskusji o powielaniu się pytań na forum (starym forum), kojarzysz?? Tymczasem chyba zrozumiałeś moje intencje dobrze... Dzięki i pozdrawiam ;-)
W nas jest Raj, Piekło -
i do obu - szlaki!

Wiadomości w tym wątku

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości