Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Imprezy Kulturalne
piwko za temat wątku.
Jeśli chodzi o filmy, to niewiele ich w życiu widziałam. Nie dlatego, że nie lubię kina - ale jakoś nie ciągnie mnie specjalnie do sal kinowych.
I tak najlepszy film, jaki w życiu widziałam (już chyba nawet o tym pisałam) jest "Misja" Rolanda Joffé, z genialną muzyką Ennio Morricone.
Lubię filmy z Robertem De Niro (to mój ulubiony aktor).
Z polskich - Ostatni dzwonek, który widziałam ostatnio po raz pierwszy, Psy, Rejs, Przesłuchanie, Ucieczka z kina Wolność. (aktor - Janusz Gajos).

"Katyń" podobał mi się. Końcówka - bardzo mocna. Nie byłam w stanie ruszyć się z miejsca jeszcze kilka minut po zakończeniu filmu (ktoś może to potwierdzić Wink ).

Jeśli o teatr chodzi:
ostatnio byłam na "Hamlecie" w Teatrze Nowym w Poznaniu, w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza.
Nie podobał mi się. Kobieta w roli Hamleta absolutnie mnie to siebie nie potrafiła przekonać.

Za to już ładne parę lat temu (7?) byłam na Suplemencie do Burzy Szekspira w Warszawie. Już nawet nie pomnę, w którym teatrze. Ale nie zapomnę nigdy prawie 30-minutowego monologu Radziwiłowicza. Ze sztuki rozumiałam niewiele, ale sposób, w jaki grał R. wydawał mi się absolutnym mistrzostwem.
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku