01-30-2007, 03:39 PM
Kuba Mędrzycki napisał(a):To akurat jeden z moich ulubionych filmów. Żałuję, że nia mam go na dvd.Kuba!
Była to zdaje się, jedyna próba swego rodzaju sfilmowania "Dziadów" Mickiewicza. Mnóstwo w niej ciekawych odniesień do współczesności. No i oczywiście rewelacyjna Wielka Improwizacja w wykonaniu Holoubka.
Myśle, że to nie jest jakiś wielki problem. Ostatnio w Gazecie Wyborczej był ten film na dvd jako ekranizacja lektury. Wystarczy, że napiszesz o przysłanie brakującej Ci pozycji... Jesli nie, to zawsze pozostają uliczne bazary z filmami, na których zobaczyłem ostatnio Pana Tadeusza w tej gazetowej edycji.
Pozdrawiam
Ps. Wielka Improwizacja z tego filmu jest cudowna! Jest pare słabszych punktów, ale całość zasługuje na najwyższy szacunek (nigdy chyba nikomu nie uda w odpowiedni sposób wypowiedzieć fragmentu:
Tak bliźnich rozrządzać muszę.
Nie bronią - broń broń odbije,
Nie pieśniami - długo rosną,
Nie nauką - prędko gnije,
Nie cudami - to zbyt głośno.
)