Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antysemitożerca czy wnikliwy obserwator - off-topic
Cieszę się, Multanie, że przyznałeś mi rację, bo to znaczy, że zacząłeś mnie uważnie czytać. Czas nie pozwala mi na razie, niestety, na zmartwychwstanie, więc tylko wpadam tutaj pośmiertnie i straszę.
Co do ostatniej wypowiedzi Ic - to oczywiście można próbować osiągnąć zwycięstwo stosując demagogię najczystszej wody, ale czym takie ewentualne zwycięstwo będzie się różniło od klęski? (że zakończę filozoficznie, żeby nie kończyć moralizatorsko).

Pozdrawiam

PS. Gdyby słowo "demagogia" spotkało się z potępiającym zaprzeczeniem, to nie upieram się - donoszę tylko w zamian, że w argumentacji jest błąd konstrukcyjny, polegający na pomieszaniu argumentów logicznych z emocjonalnymi. Co brzmi trochę jak taka oto konstrukcja: "jakże boli małego niedźwiadka w zoo odłączenie od matki, a tymczasem bezlitosne piły karczują dżunglę nad Amazonką jakby nigdy nic!" Zaznaczam, że współczuję małemu niedźwiadkowi i martwi mnie dewastowanie dźungli, ale nie można wszystkiego odczuwać naraz bez skutków ubocznych.
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku