Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"W baśniach śpią prawdziwe dzieje, woda życia nie istni
mejdejo napisał(a):Bez żadnego zawahania decydował pomiędzy złotem, władzą, miłością, a drogą do Wody Życia.
Bo dom był Wodą Życia, której szukał. Nie dawał się skusić niczemu, aż ją znajdzie.
mejdejo napisał(a):Nie patrzyłem na Jasia jako na mądrego człowieka. Ale dlaczego dał się skusić? Z powodu miłości do domu rodzinnego czy z powodu wychowania w złu?
Aspazja patrzyła Smile Z powodu swojego ograniczenia, nie chciał, bał się uwierzyć tak jak pisałem, rzeczom których nie znał. Zło znał z domu, więc posłuchał węży, posłuchał brata. W tym tkwi głupota tego chłopca.
mejdejo napisał(a):Jaka jest różnica między tym, że mówi to narrator, a między tym, że mówi to Jasiu? Narrator relacjonuje poczynania naszego Jasia i raczej przedstawia jego poglądy, a nie swoje własne..
Dla mnie jest to takie spostrzeżenie na marginesie tej historyjki. Relacjonujący stara się usprawiedliwić bohatera, właśnie tym wzniosłym celem.
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku