Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana nicków ;)
Zeratul napisał(a):Natomiast zmiana nicka faktycznie wprowadza chaos na forum (chodzi głównie o cytaty typu "Mistszu napisał/a:" czy odpowiedzi, w których ktoś bezpośrednio zwraca się do danego użytkownika).
Zmiana nicka na obecnych zasadach, to znaczy po konsultacji i za zgodą adminów nic nie zmienia materii, o której mówisz - to znaczy w materii bałaganu w cytatach. Mistrza już nie ma a fragmenty w rodzaju "Mistrzu napisał/a" pozostały. W tym sensie - niezależnie, czy zmiana nicka została skonsultowana, czy nie - zrobił się chaos. Konsultacja i pośrednictwo niczego tu nie załatwia
Zeratul napisał(a):metoda ta chroni forum przed userami, którzy chcieliby np. zmieniać nicka co godzinę (sam przyznasz, że czytelność forum bardzo by na tym ucierpiała Sad )
Tak, chroni przed takimi userami. Tylko ilu jest lub było takich userów w historii Forum? Ilu jest takich szaleńców, którzy chcieliby zmieniać sobie nicka co godzinę, lub - powiedzmy - raz dziennie. I czemu by to miało służyć? Nawet ja, oddany sprawie Warchoł, choć moja ranga zobowiązuje mnie do warcholenia, siania nieporządku, i innych działań destabilizujących pracę forum, zmieniłem nicka raz. Moja zmiana dokonała się na tej zasadzie, że zmieniłem pseudo na swoje faktyczne imię i nazwisko - a zatem dokonałem manewru, który ułatwia a nie utrudnia moją identyfikację.

Artur napisał(a):Nie bez powodu imienia i nazwiska też nie możesz zmienić ot tak sobie, a tu ta rolę gra nick.
No tak, tylko, że wirtualna rzeczywistość Forum, w której funkcjonują użytkownicy skupieni wokół Forum po to, by rozmawiać i realna rzeczywistość jakiegoś państwa, w którym funkcjonują obywatele popełniający przestępstwa, świadczący pracę, zaciągający kredyty w bankach, sprawujący władzę - to są rzeczywistości - przyznasz - w znacznej mierze nieporównywalne.

Wiadomości w tym wątku