Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Rytmy nieskończoności"
#1
I Ogólnopolski Przegląd Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego
"Rytmy nieskończoności"
L Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy w Warszawie zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie poetyckim, którego celem jest:
a) wspieranie młodzieży w rozwijaniu pasji literackich, poetyckich i umożliwienie młodym ludziom wyrażenia „rytmów” młodzieńczej wrażliwości ukrytej w słowach;
b) zainteresowanie młodego pokolenia twórczością poetycką Jacka Kaczmarskiego, tym razem „rytmami” jego wierszy: młodzież przesyła na konkurs trzy wiersze własne o wybranej przez siebie tematyce, ale nadanie konkursowi imienia Jacka Kaczmarskiego ma na celu zwrócenie uwagi na perfekcjonizm w operowaniu słowem przez zmarłego nie tak dawno poetę. Podczas finału konkursu (luty 2006r.) na warsztatach przeprowadzonych przez przewodniczącego jury, o.Wacława Oszajcę, planowana jest analiza tekstów poetyckich Jacka Kaczmarskiego oraz ćwiczenia poetyckie przygotowane w oparciu o tę bogatą twórczość. Konkurs organizowany w Warszawie pozwoli na zaproszenie utalentowanej młodzieży do miasta, w którym Jacek Kaczmarski się urodził, a które jest jednocześnie „sercem” naszego kraju.
c) mamy nadzieję, że w słowie pisanym odnajdzie również swoje ukryte pasje i talenty młodzież niepełnosprawna, dla której taka forma wyrażania świata i człowieka jest niejednokrotnie jedyną zachętą do aktywnego współuczestnictwa w życiu młodzieży.

- najcenniejszą nagrodą dla młodych twórców będzie opracowanie i wydanie antologii poezji laureatów „Rytmów nieskończoności”. Laureatem konkursu jest osoba, której choć jeden utwór poetycki zostanie zamieszczony we wspomnianej antologii. Spośród laureatów jury wytypuje osoby do nagród i wyróżnień. Zostaną również przyznane nagrody specjalne przez instytucje patronujące konkursowi.
- wiersze należy opatrzyć godłem, a w dodatkowej, zaklejonej kopercie uczestnik umieszcza swoje dane osobowe. Anonimowość nadesłanych prac pozwoli każdemu uczestnikowi na poczucie obiektywizmu oceny i rzetelności, a także być może zachęci tę najbardziej nieśmiałą młodzież do odkrycia własnych talentów. Wiersze można przesłać na adres szkoły (03 - 431 Warszawa, ul. Burdzińskiego 4) lub też pocztą elektroniczną na adres <!-- e --><a href="mailto:rytmynieskonczonosci@wp.pl">rytmynieskonczonosci@wp.pl</a><!-- e --> (w tym przypadku należy również wiersze opatrzyć godłem, a dane osobowe autora umieścić na końcu korespondencji). Szczegółowych informacji udziela polonistka Katarzyna Walentynowicz pod wskazanym wcześniej adresem e-mailowym.

Zasady uczestnictwa w konkursie zostały zawarte w dołączonym do niniejszego pisma regulaminie.

<hr />
REGULAMIN
I Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej imienia Jacka Kaczmarskiego
"Rytmy nieskończoności"

1. Organizatorem konkursu jest L Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy w Warszawie.

Konkursowi patronują:

Minister Edukacji Narodowej
Prezydent Miasta Warszawy
Mazowiecki Kurator Oświaty
Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego
„Głos nauczycielski”
„Gazeta Wyborcza”
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kaczmarski.art.pl">www.kaczmarski.art.pl</a><!-- w -->
Dyrektor L Liceum Ogólnokształcącego im. Ruy Barbosy w Warszawie


2. Idea konkursu
a) Konkurs kierowany jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych .
a. Cele konkursu:
- zachęcenie młodzieży do „wyjęcia cichych wierszy z szuflady”, czyli rozwijania pasji poetyckich i kształtowania własnego indywidualnego warsztatu pisania poprzez obcowanie z kunsztem słowa i oryginalnością twórczości poetyckiej Jacka Kaczmarskiego;
- umożliwienie młodzieży wyrażenia „rytmów” młodzieńczej wrażliwości;
- ułatwienie młodzieży kontaktu z autorytetami w dziedzinie poezji podczas warsztatów zorganizowanych dla laureatów konkursu.
b. Laureatem konkursu jest osoba, której choćby jeden utwór zostanie opublikowany w podsumowującej zmagania konkursowe uczestników antologii wierszy.
c. Jury pod przewodnictwem o.Wacława Oszajcy spośród laureatów konkursu wyłoni osoby do nagród i wyróżnień.
d. Nagrody specjalne zostaną ufundowane przez instytucje patronujące konkursowi.
e. Uczestnicy mogą przesłać na konkurs tylko te utwory, które nie zostały wyróżnione wcześniej w innych konkursach poetyckich.

3. Zasady uczestnictwa w konkursie

a) Każdy uczestnik w terminie do 30 listopada 2005r. (liczy się data stempla pocztowego) przesyła 3 utwory poetyckie oznaczone godłem (utwory nie oznaczone danymi osobowymi autora), zapisane czcionką nie większą niż 12 na w miarę możliwości jak najmniejszej ilości stron . Do tekstów wierszy prosimy dołączyć podpisaną dyskietkę z zapisem utworów (program Word).
b) W załączonej do utworów zaklejonej dodatkowej kopercie, na której należy umieścić to samo godło co na wierszach, powinny znaleźć się następujące dane osobowe autora: imię, nazwisko, klasa, adres domowy (telefon), adres szkoły (telefon).
c) Utwory opatrzone godłem oraz danymi osobowymi autora można przesłać również pocztą elektroniczną na adres: <!-- e --><a href="mailto:rytmynieskonczonosci@wp.pl">rytmynieskonczonosci@wp.pl</a><!-- e -->
d) Nadsyłając prace, autorzy wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów niniejszego konkursu

4. Finał konkursu przewidziany jest w lutym 2006r. Uczestnicy wyróżnieni w I Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Rytmy nieskończoności” zostaną poinformowani o dokładnym terminie ogłoszenia wyników.


5. Utwory poetyckie wraz z zaklejoną kopertą zawierającą dane osobowe autora prosimy nadsyłać na adres:

L Liceum Ogólnokształcące im. Ruy Barbosy
03-480 Warszawa, ul. Burdzińskiego 4
z dopiskiem:
I Ogólnopolski Przegląd Twórczości Poetyckiej imienia
Jacka Kaczmarskiego „Rytmy nieskończoności”

Wszelkich informacji dotyczących konkursu udziela polonistka Katarzyna Walentynowicz pod wskazanym powyżej adresem e-mailowym .

Zapraszamy również na naszą stronę internetową: <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.lo50.edu.pl">www.lo50.edu.pl</a><!-- w -->

Warszawa, 4 października 2005r.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  "Rytmy nieskończoności"- kto jeszcze? zamocik_23 8 3,024 04-13-2007, 07:36 PM
Ostatni post: zamocik_23
  "Rytmy nieskończoności" ann 4 2,087 10-20-2006, 04:16 PM
Ostatni post: ann

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości