Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Literówki itp.
Po krótkiej przerwie znów się zabrałem za nadrabianie kaczmarofilskich zaległości (czyli lekturę materiałów ze strony). W tym temacie pozwolę sobie zgłaszać znalezione błędy :roll:
A więc:
W felietonie "Miejscowość Monahill":
- w dołączonym wierszu i kilku innych miejscach felietonu występuje nazwa Manahill zamiast Monahill (zapewne poprawnej)
- w pierwszym akapicie:
" sklepu oferującego szwarc, mydło i powidło" nie spotkałem się nigdy ze słowem "szwarc", w słowniku też go nie ma (choć nie wykluczam, że jest to jakieś wyrażenie gwarowe) - wygląda to na błąd OCR-a
"Pokoje gościnne na tyłach zabudowań wychodzącą stepowy płaskowyż, który zdaje się nie mieć końca." powinno być chyba "wychodzą na" (znów OCR)
a tu mamy hit sezonu ( :wink: ):
"Frontotifaeitelu wychodzi na stację kolejową," zapewne miało być "Fronton hotelu" (ewidentnie OCR)
- akapit piąty:
"Wykręć ten wrzawy numer! " powinno być "wszawy" (OCR :wink: )
- akapit siódmy: niepotrzebny "enter" (po "by")
- akapit ósmy: podobnie
- akapit ostatni: "Gallingtun" powinno być "Gallington"
Tyle na razie ( :roll: )

Pozdrawiam
Zeratul

P.S. Ja wiem, że nikomu nie chce się czytać tekstu po OCR-ze (mi by się nie chciało :roll: ), ale można by skopiować treść do edytora tekstu (lub modułu sprawdzania pisowni na forum - przy okazji rozbuduje się słownik) i poprawić wykryte tam literówki (to chyba nie wymaga zbyt wiele pracy a procentuje znacznie mniejszą ilością błędów) 8)
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku