Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pasje według Świętego Włodzimierza
#1
Nie wiem czy można to tu wlepić, ale sądzę, że warto Smile

W tegorocznym programie 29. Przeglądu Piosenki Aktorskiej w Nurcie Głównym znalazło się miejsce na

Przegląd unikatowych materiałów filmowych o Włodzimierzu Wysockim ze zbiorów Muzeum Włodzimierza Wysockiego w Koszalinie


Na dwugodzinny przegląd filmowy złożą się niezwykłe filmowe materiały dokumentalne odnalezione po kilkunastu latach poszukiwań w archiwach polskich i zagranicznych.
To niepowtarzalna okazja obcowania z poezją Wielkiego Barda Wolności, legendarnego poety, pieśniarza, aktora teatralnego i filmowego, kompozytora, idola wielu pokoleń, osławionego Hamleta z gitarą Włodzimierza Wysockiego.
Pokazy składać się będą z trzech bloków, których długość będzie stopniowo rosła. Każdy z trzech etapów tych niezwykłych projekcji poprzedzony zostanie słowem wstępnym, które wygłosi dr Marlena Zimna, dyrektor Muzeum Włodzimierza Wysockiego w Koszalinie.

Program przeglądu:
• „Interview de Vladimir Vissotsky” (Francja, 1977, reż. Jean Bertho, 15 min.)

wywiad, którego Włodzimierz Wysocki udzielił francuskiej stacji telewizyjnej Télévision Française 1 (TF1) w marcu 1977, w czasie pobytu w Paryżu. Poeta udzielił wywiadu po francusku, wykonał też kilka ze swych najsłynniejszych pieśni.
• „Vladimir Visocki” (Czarnogóra, 1974, reż. Veselin Ljumović, 30 min.)

zapis recitalu Włodzimierza Wysockiego w stolicy Czarnogóry Titogradzie (obecnie Podgoricy), w 1974 roku. To monolog Wysockiego połączony z prezentacją songów, które artysta sam zapowiada i komentuje.
• „Wysocki w Tallinie” (Estonia, 1972, reż. Mati Talvik, 1h)

unikatowy zapis recitalu Wysockiego w studiu telewizji estońskiej z 1972 roku. Estońscy filmowcy uciekali się do niewyobrażalnych pomysłów, by uzyskać zgodę dyrekcji telewizji w Tallinie na realizację nagrania z udziałem Wysockiego. Władze czyniły z kolei wszystko, by program miał jak najmniejszą oglądalność (z programów telewizyjnych drukowanych w gazetach i czasopismach przezornie usunięto zawczasu nazwisko Wysockiego). Plan władz nie powiódł się. Recital w Tallinie jest jednym z najbardziej niezwykłych występów Włodzimierza Wysockiego, budzącym wielkie emocje i pozostawiającym niezatarte wrażenia.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ppa.art.pl/">http://www.ppa.art.pl/</a><!-- m -->

A jakby ktoś nie znalazł a chciałby się wybrać (na pewno warto) to:
Pasje według Świętego Włodzimierza
4 kwietnia, piątek, Kino Warszawa, godz. 19 - bilety 10 zł
A Ty czcij, co żyje radośnie! A Ty szanuj to, co umiera.
Odpowiedz
#2
To samo („Wysocki, czyli pasje według św. Włodzimierza”) w Krakowie w Klubie pod Jaszczurami – od 13 do 17 października:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.instytutsztuki.pl/pages-7.html">http://www.instytutsztuki.pl/pages-7.html</a><!-- m -->
[i]A jeszcze inni - pojęć gracze -
Bawią się odwracaniem znaczeń
I, niezliczone czerniąc strony,
Stawiają domki z kart znaczonych.[/i]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  "Ósmy Grzech" - Pieśni Włodzimierza Wysockiego nadzieja 61 20,230 05-17-2008, 04:40 PM
Ostatni post: PMC
  Piosenki Włodzimierza Wysockiego we Wrocławiu Simon 17 7,251 06-03-2007, 10:15 AM
Ostatni post: Zeratul

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości