Forum o Jacku Kaczmarskim
nowa książka o Kaczmarskim - Wersja do druku

+- Forum o Jacku Kaczmarskim (http://kaczmarski.art.pl/forum)
+-- Dział: Jacek Kaczmarski (http://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Poezja (http://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: nowa książka o Kaczmarskim (/showthread.php?tid=8198)nowa książka o Kaczmarskim - Małgorzata Krzysztofik - 12-21-2017

Szanowni Państwo
Witam serdecznie na forum wszystkich zafascynowanych poezją Jacka Kaczmarskiego. Uprzejmie informuję, że wydałam książkę pt. "Kultura Pierwszej Rzeczpospolitej w poezji Jacka Kaczmarskiego" Kielce 2017, 264 strony. Książkę można kupić w Wydawnictwie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Jeżeli macie Państwo jakieś pytania dot. publikacji, chętnie na nie odpowiem.

Pozdrawiam
Małgorzata Krzysztofik


RE: nowa książka o Kaczmarskim - Przemek - 12-23-2017

Tytuł brzmi ciekawie Smile


RE: nowa książka o Kaczmarskim - lodbrok - 12-25-2017

Na liście publikacji tego wydawnictwa nie znalazłem tej pozycji, ani wśród nowości ani pozycji poświęconych historii czy literaturze. Czy zatem tę książkę można zamawiać w ciemno, licząc że na pewno jest na stanie?
http://www.ujk.edu.pl/wydawnictwo/publikacje/nowosci-wydawnicze/nowosci-historia/


RE: nowa książka o Kaczmarskim - Małgorzata Krzysztofik - 12-26-2017

Książkę wydałam w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Cały nakład książki jest w naszym wydawnictwie. Należy zadzwonić lub wysłać w tej sprawie e-mail. Nie zarabiam na sprzedaży tych książek i sama też nie mam egzemplarzy na sprzedaż.
W załączniku zamieszczam spis treści. Wybrałam te piosenki, które są związane z kulturą I Rzeczpospolitej. Teraz piszę kolejny tom - o Biblii w poezji Jacka Kaczmarskiego.
Pozdrawiam serdecznie
Małgorzata Krzysztofik


RE: nowa książka o Kaczmarskim - liptus - 12-26-2017

Czy pozycja ta to dysertacja, czy praca podsumowująca etap w Pani pracy naukowej, skoro powstaje kolejny tom? Czy dodatkowo można wiedzieć czym się Pani na co dzień zajmuje i co jeszcze pani wydała?


RE: nowa książka o Kaczmarskim - Małgorzata Krzysztofik - 12-27-2017

Zajmuję się literaturą staropolską, powszechną, Biblią w literaturze, terapeutyczną funkcją literatury, technikami kreatywnego pisania. Teraz kończę studia podyplomowe z coachingu. Doktorat dotyczył Biblii w literaturze XVII wieku. Habilitację obroniłam na Uniw. Jagiellońskim w 2012 roku - dotyczyła XVII-wiecznych kalendarzy. Mam stronę internetową na serwerze UJK:
http://www.ujk.edu.pl/strony/Malgorzata.Krzysztofik/
Kaczmarskiego kocham od czasów młodości... Mam w planach trylogię - pierwszy tom już jest, drugi będzie dotyczyć Biblii u Kaczmarskiego trzeci - malarstwa europejskiego i polskiego. Napisałam kilka artykułów o Kaczmarskim. Min. omówiłam program Raj. Jeżeli kogoś zainteresuje, to mogę napisać więcej na ten temat.
pozdrawiam serdecznie
MK

W załączniku okładka książki
pozdrawiam serdecznie
MK


RE: nowa książka o Kaczmarskim - lodbrok - 12-29-2017

Dziękuję za odpowiedź i informacje. Spis treści zapowiada bardzo ciekawą lekturę Smile . Zamówiłem książkę, zobaczymy jak się wywiąże wydawnictwo.


RE: nowa książka o Kaczmarskim - liptus - 01-22-2018

lodbroku, czy można liczyć na jakąś choćby minirecenzję z Twojego punktu widzenia (jeśli miałeś już możliwość zapoznać się z treścią)?