Forum o Jacku Kaczmarskim
Wybór i sformułowanie tematu na maturę. - Wersja do druku

+- Forum o Jacku Kaczmarskim (https://kaczmarski.art.pl/forum)
+-- Dział: Różności (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Szkoła (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Wybór i sformułowanie tematu na maturę. (/showthread.php?tid=7343)Wybór i sformułowanie tematu na maturę. - kubucza - 04-15-2010

Witam wszystkich!
Ostatnio nauczycielka poinformowała nas, że możemy zgłaszać do niej własne pomysły na prezentację maturalną.
No i teraz mam problem, bo nie mogę się zdecydować.
Na razie przedstawię wam dwie propozycje:

"Raj jako metaforyczny obraz państwa totalitarnego na podstawie wybranych utworów Jacka Kaczmarskiego i Zbigniewa Herberta" - i tutaj myślę o programie "Raj"
"Inspiracje mitologią judeochrześcijańską (może poprawniejsze będzie wyrażenie: mitami kultury judeochrześcijańskiej?) w twórczości Jacka Kaczmarskiego" - tutaj zawarłbym wybrane utwory z "Raju" plus jakieś inne utwory spełniające kryteria: "Teodycea", "Kara Barabasza", "Arka Noego", "Pejzaż z trzema krzyżami".

Co sądzicie o moich propozycjach? Są w miarę dobre, czy raczej będzie mi ciężko coś "stworzyć"? Jakoś ostatnio zafascynował mnie program "Raj" i nie mam ochoty na inne aspekty twórczości Jacka. Chyba, że macie jakiś ciekawy pomysł?

Zastanawiałem się jeszcze nad jakimś tematem związanym z postrzeganiem Boga przez Mistrza, desakralizacji Boga i polemice ze Stwórcą, jego filozofii, ale to jest chyba za ciężki temat jak dla mnie.