Forum o Jacku Kaczmarskim
Fani Sherlocka i Doyl'a - pomóżcie... - Wersja do druku

+- Forum o Jacku Kaczmarskim (https://kaczmarski.art.pl/forum)
+-- Dział: Różności (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Hyde Park (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: Fani Sherlocka i Doyl'a - pomóżcie... (/showthread.php?tid=6720)Fani Sherlocka i Doyl'a - pomóżcie... - kudłaty Misiek - 02-26-2009

Witajcie!

Zakładam temat w celu uzyskania od drogich użytkowników pomocy (w miarę możliwości oczywiście). Otóż chodzi mi o serial o słynnym detektywie, który niegdyś wyświetlany był w jakiejś telewizji, a którym wówczas byłem strasznie zafascynowany. Jak niektórzy skądinąd wiedzą fanem Holmes'a jestem ogromnym więc chętnie kupiłbym/ściągnął tenże serial ale...No właśnie... Nie pamiętam ani nazwiska reżysera czy aktorów, ani jakiegoś zbiorczego tytułu całej serii (możliwe że były to banalne "Przygody Sherlocka Holmesa" - ale to niewiele mi daje w poszukiwaniach...); nie wiem jakiej produkcji był serial (coś mi mówi że po prostu angielskiej ale któż to wie...). Mam tylko strzępki wspomnień sprzed kilku (kilkunastu???) lat. Oto i one:

- czołówka (lub napisy końcowe?) zaczynała się od tego, że pewien pan zapalał na ulicach Londynu latarnie gazowe
- napisy końcowe "szły" na rzucie kamery na bruk uliczny (ujęcie na bruk, chyba nawet jakaś dorożka przejeżdżała - tego nie jestem pewien- i szły napisy)
- dr Watson był bardzo eleganckim panem o czarnych, ulizanych włosach i wąskim, starannie przystrzyżonym wąsiku
- w jednym z odcinków Holmes rozwiązywał sprawę, w której jednym z wątków było lunatykujące dziecko
- praktycznie w każdym odcinku dało się odczuć mglisty klimat Londynu...

Tyle niestety pamiętam. Od razu dodam, że jestem w posiadaniu boxu dvd pt.: "Wielcy detektywi" (było toto pod innym tytułem jakiś czas temu w gazetach) - ale niestety to nie to. To nie jest Sherlock jakiego lubię - choć też momentami serial bywa ciekawy.

Moi drodzy - jeśli komuś coś się kojarzy - ma jakieś nagrania, pamięta nazwisko reżysera czy aktorów a może posiada linka do ściągnięcia choćby kilku odcinków - będę niezmiernie wdzięczny za pomoc i przy najbliższym spotkaniu obiecuję piwo.


Re: Fani Sherlocka i Doyl'a - pomóżcie... - Khamul - 02-27-2009

Miśku - polecam Ci filmweb.pl Wpisz w wyszukiwarce holmes a następnie zaznacz filmy (jest "tylko" 111 tytułów). Tam jest kilkanaście seriali o tej tematyce. Myślę że jeśli nie po tytule to po fotkach aktorów poznasz co i jak.

miłych łowów Smile