Forum o Jacku Kaczmarskim
Twórczość Zmiennej (a co mi tam ;)) - Wersja do druku

+- Forum o Jacku Kaczmarskim (http://kaczmarski.art.pl/forum)
+-- Dział: Różności (http://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Własna twórczość (http://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Dział: Rysunek i fotografia (http://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=39)
+---- Wątek: Twórczość Zmiennej (a co mi tam ;)) (/showthread.php?tid=6309)

Strony: 1 2

Twórczość Zmiennej (a co mi tam ;)) - Zmienna - 08-24-2008

Chciałam się pochwalić moimi rysunkami :agent: :]
Tak więc zapraszam:

<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.zmienna.digart.pl">www.zmienna.digart.pl</a><!-- w -->

proszę o ostrą krytykę Wink

Nie wiem czemu moje posty w tym dziale zniknęły... :niepewny: dlatego ten wątek powstał

Re: Twórczość Zmiennej (a co mi tam ;)) - blaise14 - 08-24-2008

Zmienna napisał(a):proszę o ostrą krytykę
Widzisz, bardzo bym chciał spełnić twoją prośbę, ale nie uczynię tego gdyż bardzo mi się podoba! Smile Naprawdę ładne. Zwłaszcza "Egzamin próbny I". Wink
Pozdawiam

Re: Twórczość Zmiennej (a co mi tam ;)) - Elzbieta - 08-24-2008

Zmienna napisał(a):Tak więc zapraszam
O..bardzo ładne..podobają mi się bardzo..

ela

Re: Twórczość Zmiennej (a co mi tam ;)) - jodynka - 08-24-2008

mnie również bardzo się podobają Smile

Re: Twórczość Zmiennej (a co mi tam ;)) - gosiafar - 08-24-2008

No i nici z ostrej krytyki. Mi też się podobają... Smile

Re: Twórczość Zmiennej (a co mi tam ;)) - MateuszNagórski - 08-24-2008

Lekki brak wyczucia konturu

Re: Twórczość Zmiennej (a co mi tam ;)) - Zmienna - 08-24-2008

no właśnie. nie wiem czemu ale nie zawsze wychodzi mi kontur - ostry. tzn krawędzie ostre - nie chodzi przecież o to by wszystko obrysowywać/jak my to mówimy 'obciągać' xD

Re: Twórczość Zmiennej (a co mi tam ;)) - MateuszNagórski - 08-24-2008

Zmienna napisał(a):jak my to mówimy 'obciągać' xD
"my" = ?
(kobiety?)

Re: Twórczość Zmiennej (a co mi tam ;)) - Zmienna - 08-25-2008

nie... xD jak ludzie z domina

<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.domin.pl">www.domin.pl</a><!-- w -->

Re: Twórczość Zmiennej (a co mi tam ;)) - Simon - 08-25-2008

Bardzo mi sie poodbają.
Chciałbym umieć tak rysować/malować/szkicować. W sumie nawet nie wiem, czy bym potrafił czy nie - nigdy nie próbowałem, pomijając standardowe zajęcia z tzw.plastyki w podstawówce. Ale skoro nie próbowałem - znaczy: nie odczuwałem takiej potrzeby, nie zaiskrzyło we mnie plastycznie, nie odezwała się wola Boża ani szatańska. Więc chyba nie jestem stworzony do tego rodzaju sztuki.
Niemniej - uwielbiam patrzeć, jak rysuje ktoś. Pamiętam gawędy profesora Zina lub Szymona Kobylińskiego: to były wspaniałe lekcje.
Ciekaw jestem, jak długo powstaje takie coś?
Zin czy Kobyliński rysowali dostosowując się do rozpiętości czasowej programów, w których występowali. A jak to jest w Twoim przypadku? Oczywiście - domyslam się, że to zalezy od obiektu, tamatu, wybranej techniki i materiału.

Próbne egzaminy to tak 90 min.
Prace plenerowe, to zależy od techniki:
- te ołówkowe długo bo dopiero ołówkiem zaczynam rysować i chcę wszystko dopracować
- flamastrowe koło 2h

Z reszta raczej przy większości prac w opisie jest to wyszczególnione Wink
Ja nie umiałam rysować Wink nauczyłam się w dominie. To najlepsza szkoła rysunku w Polsce Smile
Ukierunkowana na egzaminy na architekturę.

Re: Twórczość Zmiennej (a co mi tam ;)) - Elzbieta - 08-25-2008

Simon napisał(a):Ciekaw jestem, jak długo powstaje takie coś?
Ja widzialam jak powstaje Ploskigo..mysl byla juz chyba gotowa, gdy schodzil do nas z pracowni. Zamoczyl pedzelek w wodzie, dwa ruchy i akwarela byla gotowa. Po czym podsunal szkicownik koledze i powiedzial 'teraz ty'.(oczywiscie kolega namowic sie nia dal). Mnie ciagnie do rysowania, ale nie wychodzi to co chce ;(

Raz jeszcze gratuluje i rysunkow i studiow!
ela

Elzbieta napisał(a):Ja widzialam jak powstaje Ploskigo..
Przyznam, że jestem rozczarowany:
[Obrazek: ap_pp03.jpg]
Faktycznie - cos takiego można machnąc migiem w porównaniu do tego, co robi np. Zmienna.

Simon napisał(a):Faktycznie - cos takiego można machnąc migiem w porównaniu do tego, co robi np. Zmienna.
Krzywdzisz artyste, wypowiadajac sie na temat jego dziela zupelnie nie znajac go, opierajac na jednym -dla mnie zreszta wspanialam szkicu.Ewentualnie na szkicach dodtyczacych Jacka. Calosci nie znasz.
Nie umiejszam prac Zmiennej -spodobaly mi sie od razu. I napisalam to.

e.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.zwoje-scrolls.com/kafka-ploski/kolonia.htm">http://www.zwoje-scrolls.com/kafka-ploski/kolonia.htm</a><!-- m --> - maly wglad w wielki swiat, nieprawdopodobnego czlowieka i artysty.

Przepraszam za OT

Elzbieta napisał(a):Krzywdzisz artyste, wypowiadajac sie na temat jego dziela zupelnie nie znajac go
Nie rozumiemy się. Nikogo nie krzywdzę.
Stwierdzam oczywisty fakt: porównuję czas wykonanania powyższego szkicu a rysunku Zmiennej, np. widoku jakiegos obiektu.
Sama stwierdziłas:
Elzbieta napisał(a):Zamoczyl pedzelek w wodzie, dwa ruchy i akwarela byla gotowa.
.
Więc nie wyładowuj złości na mnie. Sama nie jestes obiektywna, bo emocjonalnie podchodzisz do prywatnej znajomości.

A że rysunki Płoskiego - same w sobie mi się nie podobają - to inna sprawa. I nie jest to żadna krytyka. Po prostu mi się nie podobają. Nie podoba mi się taki styl - minimalistyczny, szybki, taki "od niechcenia" i "na kolanie". Nie odmawiam temu znamion sztuki - dzielę się jeno odczuciami laika, a te są negatywne: po prostu mi się nie podbają te szkice.
I nie wypowiadam się - jak sugerujesz powyżej - na podstawie JEDNEGO obrazka: obejrzałem sobie dziesiątki reprodukcji w necie.
Elzbieta napisał(a):Ewentualnie na szkicach Jacka
A to już wkraczasz na najbardziej emocjonalny grunt, na którym sam fakt, że Płoski nakreslił kilka rysunków Jacka stawia go w Twoich oczach niemalże po prawicy Leonarda. Wink
Elzbieta napisał(a):maly wglad w wielki swiat, nieprawdopodobnego czlowieka i artysty.
Alez nikt nie kwestionuje tutaj, że to wspaniały człowiek i artysta! Elu, weź cos na spadek ciśnienia. Zbyt emocjonalnie podchodzisz do rzeczy...

Nie mam pojecia co wzbudzilo w Tobie az taka agresje. Nigdzie nie stawiam Plskiego .Lubie jego sposob malowania, sposob podchodzenia do sztuki. -zupelnie nie dlatego, ze namalowal Jacka ,a jeszcze mniej dlatego, ze jest moim znajomym. Nikogo na to 'lubienie' nie namawiam, a juz najmniei w watku dodtyczacym czyjejs tworczosci -podalam jako parzyklad szybkiego przejscia od koncepcji do dziela (poniewaz pytales o czasy) i tyle. W dalszym ciagu nie rozumiejac Twojej wobec mnie agresji -pozdrawiam
ela
Przepraszam Zmienna za OT *-`-

Elzbieta napisał(a):Nie mam pojecia co wzbudzilo w Tobie az taka agresje.
:o
Bogowie - jaką agresję?!
To raczej Ty mnie zaatakowałaś oskarżeniem:
Elzbieta napisał(a):Krzywdzisz artyste, wypowiadajac sie na temat jego dziela zupelnie nie znajac go,
Znasz mnie Elu bardzo dobrze i wiesz doskonale, że moja wirtualna agresja wyglądałaby zupeeeełnie inaczej. Big Grin

Re: Twórczość Zmiennej (a co mi tam ;)) - MateuszNagórski - 08-25-2008

Mi dzielka Płoskiego podobają się bardziej niż dziełka Zmiennej, ale Zmienna podoba mi sie bardziej niż Płoski. Smile

MateuszNagórski napisał(a):Zmienna podoba mi sie bardziej niż Płoski
Absolutnie ponad wszelką wątpliwość! :rumieniec:

Re: Twórczość Zmiennej (a co mi tam ;)) - PMC - 08-25-2008

Mnie się akurat prace Połskiego podobają. Rzecz gustu.
Myślę jednak, że Simon bez wątpienia uzna jego wyższość nad Nikiforem :rotfl:
Pozdrawiam wszystkich.

P. S. A prace Zmiennej są bardzo dobre *-`-

PMC napisał(a):Myślę jednak, że Simon bez wątpienia uzna jego wyższość nad Nikiforem
Hehe, uznałbym nawet Twoją - gdybyś się przekwalifikował i zaczął rysować.
Ale nie wywołujmy Nikifora z lasu, bo znów się zacznie. :rotfl:

Re: Twórczość Zmiennej (a co mi tam ;)) - gosiafar - 08-25-2008

A znacie prace Żechowskiego? Dla mnie facet był genialny. Choć też brzydszy od Zmiennej! Wink
<!-- m --><a class="postlink" href="http://u-jaksy.miech.pl/prace.php?tw=13">http://u-jaksy.miech.pl/prace.php?tw=13</a><!-- m -->

gosiafar napisał(a):A znacie prace Żechowskiego? Dla mnie facet był genialny
Wspaniałe!
Przy okazji - przypomniałem sobie o Beksińskim. To jest dopiero COŚ! :poklon:

Re: Twórczość Zmiennej (a co mi tam ;)) - PMC - 08-25-2008

Simon napisał(a):Wspaniałe!
Przy okazji - przypomniałem sobie o Beksińskim. To jest dopiero COŚ! :poklon:
Podpisuję się pod jednym i drugim stwierdzeniem obiema rękami Smile

Wow! cóż za dyskusja. Wink
Moje prace są albo plenerowe - rysuje się to co widzi (raczej odwzorowując wszystko dokładniej - rysunek bardziej architektoniczny niż artystyczny) albo egzaminacyjne czy studyjne (wyobraźnia jednak też bardziej realistyczna Wink )

nie można moich prac porównywać z artystami asp, chyba że z tymi po wzornictwie przemysłowym Wink

Poza tym z tego co wiem to Zin miał przed programem telewizyjnym szkic (lekko ołówkiem zrobiony na docelowej pracy), który w blasku reflektorów dla telewidza był niewidoczny. Takie triki telewizyjne Wink

Dzięki za komentarze Tongue

Zmienna napisał(a):Poza tym z tego co wiem to Zin miał przed programem telewizyjnym szkic (lekko ołówkiem zrobiony na docelowej pracy), który w blasku reflektorów dla telewidza był niewidoczny. Takie triki telewizyjne
Ech, to pewnie znów te manipulacje wrednej Wyborczej. :flirt:

nie Tongue serio on miał podrysy Tongue (w tv było ale nie pamietam ktorej - byl program o rysownikach Wink )

Re: Twórczość Zmiennej (a co mi tam ;)) - ann - 08-25-2008

Zmienna napisał(a):nie Tongue serio on miał podrysy Tongue (w tv było ale nie pamietam ktorej - byl program o rysownikach Wink )
Zapewne w tym masońskim TVN Smile)

dziz... Wy ludzie macie jakieś problemy czy co? To było na jakimś programie i raczej obstawiałabym telewizje publiczną. Choć nie powiem lubię tvn i nic do nich nie mam. :agent:

Re: Twórczość Zmiennej (a co mi tam ;)) - MateuszNagórski - 08-25-2008

Forumowy Promyku, nie zlosc sie! Zlosc szkodzi cerze, a Ty jestes taka sliczna, ze bylaby to wielka szkoda.
Przepraszam za OT, chociaz moze nie do konca OT, wszak z calej galerii Zmiennej najladniejsze jest zdjecie Zmiennej.