Forum o Jacku Kaczmarskim
Pasje według Świętego Włodzimierza - Wersja do druku

+- Forum o Jacku Kaczmarskim (https://kaczmarski.art.pl/forum)
+-- Dział: Gintrowski, Łapiński, Wysocki i inni (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Poeci i Bardowie (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=31)
+---- Dział: Włodzimierz Wysocki (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=30)
+---- Wątek: Pasje według Świętego Włodzimierza (/showthread.php?tid=5835)Pasje według Świętego Włodzimierza - zamocik_23 - 03-27-2008

Nie wiem czy można to tu wlepić, ale sądzę, że warto Smile

W tegorocznym programie 29. Przeglądu Piosenki Aktorskiej w Nurcie Głównym znalazło się miejsce na

Przegląd unikatowych materiałów filmowych o Włodzimierzu Wysockim ze zbiorów Muzeum Włodzimierza Wysockiego w Koszalinie


Na dwugodzinny przegląd filmowy złożą się niezwykłe filmowe materiały dokumentalne odnalezione po kilkunastu latach poszukiwań w archiwach polskich i zagranicznych.
To niepowtarzalna okazja obcowania z poezją Wielkiego Barda Wolności, legendarnego poety, pieśniarza, aktora teatralnego i filmowego, kompozytora, idola wielu pokoleń, osławionego Hamleta z gitarą Włodzimierza Wysockiego.
Pokazy składać się będą z trzech bloków, których długość będzie stopniowo rosła. Każdy z trzech etapów tych niezwykłych projekcji poprzedzony zostanie słowem wstępnym, które wygłosi dr Marlena Zimna, dyrektor Muzeum Włodzimierza Wysockiego w Koszalinie.

Program przeglądu:
• „Interview de Vladimir Vissotsky” (Francja, 1977, reż. Jean Bertho, 15 min.)

wywiad, którego Włodzimierz Wysocki udzielił francuskiej stacji telewizyjnej Télévision Française 1 (TF1) w marcu 1977, w czasie pobytu w Paryżu. Poeta udzielił wywiadu po francusku, wykonał też kilka ze swych najsłynniejszych pieśni.
• „Vladimir Visocki” (Czarnogóra, 1974, reż. Veselin Ljumović, 30 min.)

zapis recitalu Włodzimierza Wysockiego w stolicy Czarnogóry Titogradzie (obecnie Podgoricy), w 1974 roku. To monolog Wysockiego połączony z prezentacją songów, które artysta sam zapowiada i komentuje.
• „Wysocki w Tallinie” (Estonia, 1972, reż. Mati Talvik, 1h)

unikatowy zapis recitalu Wysockiego w studiu telewizji estońskiej z 1972 roku. Estońscy filmowcy uciekali się do niewyobrażalnych pomysłów, by uzyskać zgodę dyrekcji telewizji w Tallinie na realizację nagrania z udziałem Wysockiego. Władze czyniły z kolei wszystko, by program miał jak najmniejszą oglądalność (z programów telewizyjnych drukowanych w gazetach i czasopismach przezornie usunięto zawczasu nazwisko Wysockiego). Plan władz nie powiódł się. Recital w Tallinie jest jednym z najbardziej niezwykłych występów Włodzimierza Wysockiego, budzącym wielkie emocje i pozostawiającym niezatarte wrażenia.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ppa.art.pl/">http://www.ppa.art.pl/</a><!-- m -->

A jakby ktoś nie znalazł a chciałby się wybrać (na pewno warto) to:
Pasje według Świętego Włodzimierza
4 kwietnia, piątek, Kino Warszawa, godz. 19 - bilety 10 zł


Re: Pasje według Świętego Włodzimierza - Freed - 10-10-2008

To samo („Wysocki, czyli pasje według św. Włodzimierza”) w Krakowie w Klubie pod Jaszczurami – od 13 do 17 października:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.instytutsztuki.pl/pages-7.html">http://www.instytutsztuki.pl/pages-7.html</a><!-- m -->