Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: nowa książka o Kaczmarskim
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Szanowni Państwo
Witam serdecznie na forum wszystkich zafascynowanych poezją Jacka Kaczmarskiego. Uprzejmie informuję, że wydałam książkę pt. "Kultura Pierwszej Rzeczpospolitej w poezji Jacka Kaczmarskiego" Kielce 2017, 264 strony. Książkę można kupić w Wydawnictwie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Jeżeli macie Państwo jakieś pytania dot. publikacji, chętnie na nie odpowiem.

Pozdrawiam
Małgorzata Krzysztofik
Tytuł brzmi ciekawie Smile
Na liście publikacji tego wydawnictwa nie znalazłem tej pozycji, ani wśród nowości ani pozycji poświęconych historii czy literaturze. Czy zatem tę książkę można zamawiać w ciemno, licząc że na pewno jest na stanie?
http://www.ujk.edu.pl/wydawnictwo/publik...-historia/
Książkę wydałam w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Cały nakład książki jest w naszym wydawnictwie. Należy zadzwonić lub wysłać w tej sprawie e-mail. Nie zarabiam na sprzedaży tych książek i sama też nie mam egzemplarzy na sprzedaż.
W załączniku zamieszczam spis treści. Wybrałam te piosenki, które są związane z kulturą I Rzeczpospolitej. Teraz piszę kolejny tom - o Biblii w poezji Jacka Kaczmarskiego.
Pozdrawiam serdecznie
Małgorzata Krzysztofik
Czy pozycja ta to dysertacja, czy praca podsumowująca etap w Pani pracy naukowej, skoro powstaje kolejny tom? Czy dodatkowo można wiedzieć czym się Pani na co dzień zajmuje i co jeszcze pani wydała?
Zajmuję się literaturą staropolską, powszechną, Biblią w literaturze, terapeutyczną funkcją literatury, technikami kreatywnego pisania. Teraz kończę studia podyplomowe z coachingu. Doktorat dotyczył Biblii w literaturze XVII wieku. Habilitację obroniłam na Uniw. Jagiellońskim w 2012 roku - dotyczyła XVII-wiecznych kalendarzy. Mam stronę internetową na serwerze UJK:
http://www.ujk.edu.pl/strony/Malgorzata.Krzysztofik/
Kaczmarskiego kocham od czasów młodości... Mam w planach trylogię - pierwszy tom już jest, drugi będzie dotyczyć Biblii u Kaczmarskiego trzeci - malarstwa europejskiego i polskiego. Napisałam kilka artykułów o Kaczmarskim. Min. omówiłam program Raj. Jeżeli kogoś zainteresuje, to mogę napisać więcej na ten temat.
pozdrawiam serdecznie
MK

W załączniku okładka książki
pozdrawiam serdecznie
MK
Dziękuję za odpowiedź i informacje. Spis treści zapowiada bardzo ciekawą lekturę Smile . Zamówiłem książkę, zobaczymy jak się wywiąże wydawnictwo.
lodbroku, czy można liczyć na jakąś choćby minirecenzję z Twojego punktu widzenia (jeśli miałeś już możliwość zapoznać się z treścią)?