Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: Konkurs na autorską muzykę do wiersza JK
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Co wy na to żeby narazie w ramach forum zrobić taki mini konkurs na wiersz JK z naszą własną muzyką? Wiele jest przecież wierszy wartych 'umuzycznienia' Wink Możnaby zebrać wszytskie na jeden FTP, udostępnić wszytskim i zrobić ankietę w której wybralibyśmy która piosenka najbardziej nam się podoba. Chyba, że nie pisze nikt muzyki do tych wierszy to wtedy mój pomysł jest raczej głupi Sad

Pozdrawiam i licze na odzew Smile

f.
Posłuchać różnych interpretacji zawsze można. W końcu, wybierać będziemy najlepszą, ale konkurs ma chyba za zadanie zmobilizować po prostu rzeszę artystów do działania. Czyż nie?
Zmobilizowania, ujawnienia się, etc Smile
Zwłaszcza że i tak pewnie wygra TŁCh Wink
Oj cicho Smile
ale termin zakończenia konkursu nie może byc zbyt szybko.

Krasny

Przemek napisał(a):ale termin zakończenia konkursu nie może byc zbyt szybko.
I tak wygrałeś. (o ile nie startują profesjonalni epigoni)
Tu nawet nie chodzi o to kto wygra przecież.Ale przez takie coś jak już wcześniej wspominano można usłyszeć ciekawe interpretacje,myśli niektórych użytkowników.Kto wie,może nawet jakiś pomysł mniej znanego muzyka przypadnie nam również do gustu,kto wie?
No to mogę podjąć się organizacji, tylko chciałbym wiedzieć kto chętny Smile
Termin nadsyłania mógłby być powiedzmy do końca lipca, starczy? :Smile
Pomysł super! Tylko co, z samoukami, któzy grają np.na gitarze ze słuchu?? Wink
rajdowiec99 napisał(a):Tylko co, z samoukami, któzy grają np.na gitarze ze słuchu??
Jak grają ze słuchu, to chyba jakieś chwyty znają, to może coś z tego sklecą Wink
A co ma niby z nimi byc ?? Przecież fizol nie będzie analizował nut, każdy chętny wyśle nagranie w mp3.
A oceniana będzie sama muzyka czy wykonanie? :rotfl:
Myślę, że oceniac będzie się średnią geometryczną arytmetycznie ważoną, cokolwiek by to znaczyło...

[ Dodano: 9 Maj 2006, 17:59 ]
Ale ten temat, to chyba do działu muzyka powinno się przenieść...
A może nadesłane nagrania też poddać pod publiczną ocenę, na zasadzie ankiety? Albo niech każdy forumowicz wybierze sobie najlepszą trójkę utworów i wyśle do Fizola?
Pomysl ciekawy, ale mam nadzieje ze :
- chodzi o teksty JK do ktorych nie ma melodii JK, PG czy ZL;
- wszyscy (a nie tylko jakies Szanowne Jury) beda mogli sobie tego posluchac a moze nawet i wypowiedziec sie...
Dobra w wyniku niejasności przedstawie po krótce wymyślony przeze mnie regulamin:

1)Przedmiotem ocen będą nasze własne, autorskie wykonania WIERSZY Jacka Kaczmarskiego (tzn. 'piosenek' do których nie było muzyki). Wybór jest dowolny, korzystać można ze wszystkich źródeł, byleby się dało w jakiś sposób udowodnić, że tekst jest autorstwa JK.
2)W konursie może startować aboslutnie każdy kto tylko ma na to ochotę, czas i pomysł!
3)Swoje wykonania wysyłajcie do mnie na mail <!-- e --><a href="mailto:p.barycki@onet.eu">p.barycki@onet.eu</a><!-- e --> . W treści powinny być dane autora (moga też być w nazwie pliku mp3).
4) Po zakończeniu terminu zgłoszeń pliki wrzucam na jakiegoś ftpa do ktorego podaję namiar i dostęp mają wszyscy.
5)W chwili założenia ftpa z nagraniami, zakładam temat z ankietą w ktorej głosujemy wszyscy, czy tam kto chce Smile
6)Po zakończeniu ustalonego czasu ankietowego ogłaszamy publicznie wyniki Smile

Tak więc jury to WY a nie jakas spec grupa Smile

Pasuje mniej więcej?

pozdr

f.

[ Dodano: 9 Maj 2006, 18:54 ]
Przemek napisał(a):Przecież fizol nie będzie analizował nut,
Bo ich nie znam Smile to dla mnie kije golfowe w różnych konfiguracjach Wink
No, i pomysł lodborka, żeby trójkę utworów wybierać jest bardzo dobry. Zawsze jakoś tak lepiej wybrać 3 niż 1 Wink.

A kto sponsoruje nagrody? Big Grin
Oczywiście Fizol! Z tego, co zrozumiałem nagrodą jest laptop.
i Nokia N93 + Siemens s88. Nagrody prześlemy poczta w formacie jpeg Smile
fizol, ale jedno zasadnicze pytanie. Czy to ma być muzyka napisana specjalnie do konkursu, czy wcześniejsze dokonania też wchodzą w grę?

Bo ja mam swojego faworyta i zdania nie zmienię Smile)
A ja mam ochotę z czystej przekory zagłosować w ankiecie na NIE, żeby zakłócić te radosne 100% Tongue
ann napisał(a):Czy to ma być muzyka napisana specjalnie do konkursu, czy wcześniejsze dokonania też wchodzą w grę?
Ja jestem za tym, żeby to były absolutne nowości.
Uwaga na "Tunel"...

Muzyka powstaje już.
Premiera w lipcu.
Przeciez muzyka do Tunelu juz powstala i mysle, ze Pani powinna o tym wiedziec!
pozdrawiam
tomek
Przepraszam.
Wyraziłam się nieprecyzyjnie.

Miałam na myśli cały tom, a nie tylko tytułowy wiersz...
Strefa Piosenki napisał(a):Miałam na myśli cały tom, a nie tylko tytułowy wiersz...
?????????????
No do paru innych wierszy z tego tomiku (co najmniej trzech innych) równiez powstala muzyka i od pewnego czasu funkcjonuje w środowisku Kaczmarofili. Ciekaw jestem czy nowe kompozycje spodobaja im sie bardziej, czy mniej od juz istniejacych.
Pozdrawiam
Tomek
Ale "Pani z Radia" Wink mogłaby nie być tak tajemnicza.... Ja, choć może nie wyartykułowałem tego dość jednoznacznie, ciekaw jestem KTO pracuje nad CAŁYM tomikiem.
Nie mam naturalnie pewności, czy chodzi o CAŁY TOM, ale na pewno o sporo tekstów - więcej niż trzy... sądzę, że około 15, może więcej.
A informację na ten temat bardzo łatwo znaleźć można na stronie Fundacji JK... Wink

Premiera w lipcu. Wink

Pozdrawiam.
Stron: 1 2 3 4