Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: Matura z Kaczmarskiego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zdaje w tym roku mature. Na temat matury ustnej z polskiego wybralem "Na wybranych przykładach przedstaw funkcje piosenki zaangażowanej". Lubie Kaczmarskiego i mam troche wiedzy, ale gdyby ktoś miał coś ekstra, będę wdzięczny za wszelką pomoc. Głównie zależy mi na jakis opowieściach o podziemnych koncertach i całej działalności w czasach PRLu (bo o tym okresie chce mówić). Jak by ktoś oprócz tego miał coś o Kofcie, Turnale, Piwnicy, Grzesiuku i innych zaangazowanych - bede baaardzo wdzęczny.
Nie znam się za dobrze ale jak dla mnie twórczość Grzesiuka trudno nazwać zaangażowaną utwory które wygkonywał odnoszą się raczej do życia Czerniakowa a nie to życia w określonych warunkach politycznych

pozdrawiam
Niby tak, ale sam rozumiesz ze "Siekiera, motyka, bimber, szklanaka - w nocy nalot w dzien lapanka", to da sie jakos podciagnac... Oczywiscie jak nie bede musial to nic nie bede na sile podciagal pod jakis temat Smile